RU

Банки зменшують кредитування землі

01.10.2008, 10:14

Банки, які працювали за програмою кредитування землі, або істотно зменшили позики, або зовсім відмовилися від них. Про це в інтерв'ю кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив заступник директора АН "АльянсБрок", кредитний брокер Сергій Підгірний.

За його словами, зменшення цього продукту кредитування банкіри пояснюють проблемами з отриманням держактів на землю і ризикованістю об'єкта. "Їх можна зрозуміти, тому що у нас людина стає власником землі тільки після отримання державного акта на землю, а не з моменту підписання операції про купівлю-продаж. Дуже часто люди не хочуть отримувати держакт, оскільки ця процедура може тривати півтора року. У результаті у банку немає об'єкта застави: договір купівлі-продажу під заставу віддати не можна, а самої ділянки землі немає. І виходить, що якщо позичальник відмовиться виплачувати кредит, банк повинен буде сам отримувати держакт на землю і потім займатися реалізацією об'єкта", - зазначив С. Підгірний, додавши, що не отримують держакти, по-перше, тому що "це питання часу, черг і величезної кількості паперів".

"По-друге, почастішали ситуації, коли начальників земельних ресурсів саджають за хабарі, а потім - гублять печатки, - додав кредитний брокер. - Подібна ситуація, наприклад, сталася в Києво-Святошинському районі, де спочатку начальника посадили, потім загубили печатки і 7 місяців держакти не видавалися. Зараз в управліннях земельними ресурсами намагаються поставити якихось посередників, які будуть переводити цю процедуру в комерційне русло".

Що стосується ризикованості, то, за словами С. Підгірного, вкладати в землю вже невигідно. "Ситуація нестабільна, покупців мало, але при цьому вартість землі не знижується. Причина - продавці знімають об'єкти з продажу. Вони вважають, що ліпше почекати і виставити ділянку на продаж тоді, коли буде вигідно, але не знижувати ціну", - вважає кредитний брокер.

Повна версія матеріалу на порталі BIZ.liga.net >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини