RU

Банки накрутили комісію за купівлю валюти

24.11.2008, 14:17

Більшість вітчизняних комерційних банків почали стягувати комісійні з охочих купити валюту або погасити доларовий кредит. Зокрема за останні кілька днів тисячі громадян, яким потрібні були долари, виявилися в ситуації, коли змушені заплатити банку більше запланованого до виплати.

Як пише сьогодні газета "24", в Родовід Банку комісія за купівлю валюти становить 15%, в банку "Хрещатик" комісія за купівлю валюти становить 11%, в OTP Bank - 7%, в державному "Укрексімбанку" - 5%. В "Правекс-банку" за купівлю доларів треба доплатити 20% від суми.

"До того ж формально курс у банках не відрізняється від офіційного курсу НБУ - близько 6,17 грн. /$, але розмір комісійних збільшує реальну вартість американської валюти до 6,50-7,57 грн. Навіть при такій дорожнечі добути "живі" долари неможливо. Банки продають валюту тільки тим, хто платить за валютним кредитом або переводить гривневий депозит у доларовий", - йдеться у статті "Старики-процентники".

Крім того, за даними газети, АКБ "Укрсоцбанк" продає готівкову валюту з доплатою в 5% від суми, продовжують брати з клієнта 5% від суми банки "Форум", "Фінанси та Кредит", ПУМБ і Альфа-Банк.

У статті зазначається, що саме поняття "комісійні за обмін валюти" суперечить постанові НБУ N502, яка прямо забороняє стягувати додаткову плату за валютобмінні операції. Тому банки називають таку послугу "платою за розрахунково-касове обслуговування" або "платою за перерахунок валюти". До кризи подібні операції в банках коштували набагато дешевше - від 0,5% до 1,5% від суми.

З повним текстом статті можна ознайомитися у проекті "Моніторинг ЗМІ >>>

Ринок валюти, банківських металів >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини