RU

Банк Аркада внесений до категорії проблемних. Головний офіс заарештований

25.08.2020, 10:47
Банк Аркада внесений до категорії проблемних. Головний офіс заарештований - Фото
Фото: Facebook/Патріотика на Озерах

Правління Національного банку України внесло банк Аркада до категорії проблемних. Також НБУ ввів спеціальний режим контролю за діяльністю банку та призначив куратора. Про це пише finbalance із посиланням на інформацію від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про рішення Печерського районного суду від 19 серпня.

Своїм рішенням суд задовольнив позов Фонду гарантування вкладів про арешт головного офісу Аркада в Києві і земельної ділянки під ним. Суд також заборонив власнику продавати ці об'єкти, а держреєстраторам - проводити відповідні реєстрації.

У держреєстрі майнових прав співвласником будівлі банку Аркада і земельної ділянки під ним вказаний Олег Нелін, пише видання.

Читайте також: Врятувати рядового забудовника і 13 000 інвесторів. Історія Аркади та три сценарії порятунку

У судових матеріалах вказано, що у вересні 2019 року банк Аркада передав до іпотеки (для Олега Неліна) свій офіс і земельну ділянку як забезпечення боргових зобов'язань компанії Будеволюція за кредитним договором на 260 млн грн. Ринкова вартість офісу оцінюється в 554,8 млн грн, земельної ділянки - в 65,6 млн грн.

На думку ФГВФО, банк Аркада безкоштовно позбувся свого майна на суму понад 600 млн грн, маючи при цьому проблеми з ліквідністю, що ставить під загрозу інтереси вкладників.

Банк Аркада порушив норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за всіма валютами (60,23% проти необхідних 100%, станом на 1 серпня 2020 року), повідомляє НБУ. Збиток банку Аркада за перше півріччя склав 9,75 млн грн.

Фонд готується подати позов проти Аркади та Будеволюції про визнання недійсним договору іпотеки.

  • 4 березня 2020 року Окружний адмінсуд Києва відмовився задовольнити позов банку Аркада до НБУ про скасування рішення нацбанку про зупинення операцій банку із залучення коштів від фізичних осіб. НБУ мотивував своє рішення, відсутністю у банку Аркада ефективної системи управління ризиками.
  • 23 липня банку Аркада дозволили добудувати два будинки в ЖК "Патріотика на Озерах", принципово важливого об'єкта для Аркади. Забудовник не один раз наголошував, що продаж квартир у цьому ЖК допоможе добудувати будинки і в двох інших комплексах - ЖК "Еврика" та ЖК "Патріотика".

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини