RU

Банк Англії визнав bail-in єврооблігацій ПриватБанку на $595 млн

14.05.2021, 17:37
Банк Англії визнав bail-in єврооблігацій ПриватБанку на $595 млн - Фото
Фото: depositphotos.com

Банк Англії ухвалив позитивне рішення за запитом Нацбанку України про законність проведеної під час націоналізації ПриватБанку операції bail-in чотирьох випусків його єврооблігацій, випущених через британську Credit Finance plc на $595 млн. Про це  йдеться на сайті Банку Англії.

"Банк Англії отримав від Національного банку України запит про визнання bail-in чотирьох позик, здійснених UK SPV Credit Finance plc на користь ПриватБанку... Відповідно до розділу 89H закону Великобританії "Про банківську діяльність" (Banking Act 2009) Банк Англії вирішив визнати bail-in. Це рішення було затверджено королівською скарбницею", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У Банку Англії нагадали, що процедура bail-in була проведена в 2016 році.

"Визнання не означає схвалення вжитих заходів і не має на меті вплинути на якесь правове оскарження цих дій, подане в юрисдикції країни походження відповідно до законодавства України", – вказується в документі.

UK SPV Credit Finance plc – зареєстрована у Великій Британії компанія, яку ПриватБанк використовував для залучення грошей на міжнародних ринках капіталу (українські компанії розміщують бонди не безпосередньо, а від імені спеціально створеної іноземної компанії – SPV). UK SPV Credit Finance plc випустила облігації, ПриватБанк у свою чергу уклав із нею кілька кредитних договорів і таким чином отримав гроші.
  • Євробонди скупили пов'язані з ПриватБанком особи, а держава в 2016 році обміняла цю заборгованість банку на акції і викупила їх за 1 грн ($0,04) в процесі націоналізації (так звана процедура bail-in).
  • Високий суд Англії та Уельсу 16 березня 2020 року підтвердив право ПриватБанку здійснювати виплати за випущеними банком у 2010 і 2013 роках євробондами не всім пред'явникам.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини