RU

Банк Ахметова ПУМБ відсудив $22 млн у Укрзалізниці

16.12.2020, 10:46
Банк Ахметова ПУМБ відсудив $22 млн у Укрзалізниці - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Північний апеляційний госпсуд 7 грудня відмовився задовольнити апеляційну скаргу АТ Укрзалізниці та залишив без змін рішення, яким з УЗ на користь банку ПУМБ Ріната Ахметова було стягнуто $22 млн заборгованості Донецької залізниці за трьома кредитами 2013 року. Про це повідомляє Finbalance.

Суди першої та апеляційної інстанції послалися на висновки Великої палати Верховного суду, що УЗ є правонаступником Донецької залізниці з дати держреєстрації Укрзалізниці, а відсутність в передавальному акті Донецької залізниці від 5 серпня 2015 року певного майна або зобов'язань не свідчить про те, що УЗ не стала правонаступником.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно із судовими матеріалами, в липні-вересні 2016 року суди першої та апеляційної інстанції в рамках цієї справи вже задовольнили позовні вимоги ПУМБ, і Укрзалізниця в жовтні того ж року оплатила банку 628,4 млн грн. Однак у грудні 2016 Вищий госпсуд скасував рішення судів попередніх інстанцій та відправив цю суперечку на новий розгляд до суду першої інстанції.

Північний апеляційний госпсуд і Госпсуд Києва звернули увагу сторін спору, що питання припинення зобов'язань у зв'язку з перерахуванням коштів має бути вирішене сторонами не під час нового розгляду справи, а на стадії виконання судового рішення.

Читайте також: Укрзалізниця: Збитки від блокади дороги в зону АТО – 2,3 млн грн

  • У 2013 році Донецька залізниця взяла в банку ПУМБ кредит на $18 млн, але не виплачувала відсотки. В результаті банк подав на підприємство до суду. В Укрзалізниці вважали, що компанія не може бути правонаступником Донецької залізниці.
  • 28 грудня 2019 судова експертиза підтвердила, що Донецька залізниця знаходиться в структурі Укрзалізниці, а кредитні договори філії відображені на балансі УЗ. Судова експертиза довела також, що УЗ є правонаступником прав і зобов'язань Донецької залізниці. У червні 2020 року рішення підтвердила Вища Палата Вищого суду.
  • 10 вересня 2020 року Господарський суд Києва вирішив стягнути з АТ "Укрзалізниця" $22 млн кредитної заборгованості.
  • Станом на 2017 рік, донецька філія УЗ втратила 53,5 млн грн через блокаду руху поїздів до ОРДЛО.
  • За даними УЗ, загальна сума заборгованості донецької філії перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини