RU

Бізнесу пропонують нову схему роботи з податковою

29.03.2012, 09:47
Бізнесу пропонують нову схему роботи з податковою - Фото
0d755212015b546cfda5822d7c6f6248.jpg

У Партії регіонів пропонують цікаву схему роботи податківців і бізнесу: замінити планові податкові перевірки подачею звітності, підтвердженої аудиторськими компаніями, які відібрано Державною податковою службою України. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Аудит проведуть повз перевірок".

Як зазначає видання, народний депутат Ігор Савченко (Партія регіонів) запропонував закріпити в Податковому кодексі можливість для бізнесу подавати аудит податкової звітності, щоб добитися скорочення планових документальних перевірок з боку ДПСУ. У його законопроекті N10270 йдеться про те, що паралельно з подачею декларації підприємство на добровільній основі може направити до податкових органів аудиторський звіт. Він має бути підготовлений однією з аудиторських компаній, включених до спеціального реєстру ДПСУ за рекомендацією Аудиторської палати. При плануванні документальних перевірок податківці зможуть враховувати надані платником звіти і не проводити таку перевірку. Винятком можуть стати компанії, включені до плану-графіка перевірок на підставі оцінки платника за категоріями високих ризиків.

Таким чином, акредитовані при ДПСУ аудиторські компанії перевірятимуть дані бухгалтерського обліку, зокрема достовірність, своєчасність і повноту нарахування податків і зборів, зазначає видання.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, поправки замінять практику виходу податківців з перевірками стосовно дотримання платниками законодавства. За словами глави правління Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів Олени Макеєвої, в основному зараз бізнес користується послугами аудиторів для підтвердження фінансової звітності. Послуга аудіювання податкової документації може коштувати в межах 20-100 тис.грн. в залежності від розмірів підприємства.

На думку Макеєвої, проведення такого аудиту можливо лише в країнах з високим рівнем довіри бізнесу до податкових органів. "Взяття на себе аудиторами відповідальності підтверджувати податкову звітність може погіршити ставлення до аудиторської професії в цілому... Іноземні компанії, для яких важливий імідж, навряд чи братимуть участь в такому проекті", - пояснює Макеєва.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини