RU

Бізнес запропонував пакет поправок до Податкового кодексу

01.03.2012, 09:02
Бізнес запропонував пакет поправок до Податкового кодексу - Фото
58f95a52d20f97feb060848792be3f74.jpg
В Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) підготували свій варіант поправок до Податкового кодексу, запропонувавши розширити перелік пільг з податку на прибуток і ПДВ. Зміни обговорюються з Мінфіном - в міністерстві готові підтримати багато норм, але негативно оцінюють будь-які фіскальні преференції. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Бізнес встав на шлях виправлення".

Як відзначає видання, паралельно з підготовкою в уряді та парламенті поправок до Податкового кодексу члени УСПП запропонували своє бачення податкових норм, яке повинне послабити дисбаланс інтересів держави та платників, а також замінити фіскальну функцію податкової системи стимулюючою. Від сплати податку на прибуток звільнені суднобудівники та підприємства легкої промисловості. Тепер його не хочуть платити представники суднобудівного машинобудування та приладобудування, а також науково-конструкторські підприємства галузі. Виробникам дитячих товарів обіцяють дозволити вносити лише половину ставки ПДВ, а при ввезенні сировини й матеріалів взагалі не платити податок або ж отримати відстрочку на 90 днів.

Перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський назвав будь-які податкові пільги злом, показавши, що налаштований на їх ліквідацію.

Серед запропонованих УСПП змін - скасування права податківців звертатися до судів із заявою про вилучення первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, спрощення процедури подання податкової декларації з можливістю її добровільного пересилання в електронному вигляді для малого бізнесу. У разі відправки декларації поштою днем ​​її отримання вважатиметься день її надходження до відділення зв'язку, а не поштового повідомлення з відміткою про вручення податковим органам.

У той же час УСПП ініціює новий вид штрафу - за порушення термінів або відсутність реєстрації податкових накладних у єдиному реєстрі в розмірі від 10 до 50% від суми ПДВ у накладній або розрахунку коригування.

Законопроект знайшов прихильників в Мінфіні, зазначив співрозмовник видання в мінфіні, однак введення пільг поки не підтримано.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини