RU

Бізнес в останні роки віддавав на хабарі половину обороту - ФРУ

27.02.2014, 10:29
Бізнес в останні роки віддавав на хабарі половину обороту - ФРУ - Фото
e7faa5f68d244089fe9f61035ea8e622.jpg
Бізнес в останні роки діяльності змушений був віддавати на хабарі до 50 % від його обороту в залежності від виду і напрямку. Таку цифру оприлюднив заступник голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник під час розширеного засідання роботодавців Києва, передає прес-служба ФРУ.

За даними експертів роботодавців, тільки за основними корупційним напрямками з легального обігу виводилося понад 160 млрд.грн. щорічно. ФРУ, яку очолює Дмитро Фірташ, привела кілька основних прикладів проявів корупції.

Держзакупівлі

За даними Держстату, заплановані в 2013 році держзакупівлі склали 274,2 млрд.грн. "Відкати" у цій сфері в середньому становили від 15% до 50%. Таким чином, корупційна складова в закупівлях за державні кошти становить від 50 до 137 млрд.грн.

Податкова

У 2013 році в умовах падіння реального ВВП і 10 %-ного скорочення обсягів експорту на рахунки платників податків перерахували рекордну суму відшкодування - 53,4 млрд.грн. При цьому скорочення залишку невідшкодованих сум практично не відбулося. Ці факти свідчать про те, що істотна частина відшкодування була проведена за фіктивними заявками, повідомляє ФРУ. При цьому сумлінним платникам податків пропонувалося за отримання відшкодування оплатити готівкою близько 30-35 %. У цілому загальний обсяг корупційного ринку при відшкодуванні ПДВ в 2013 році склав не менше 15-20 млрд.грн. Корупція в податковій оцінюється ФРУ на суму не менше 40 млрд.грн.

Митниця

При розмитненні товарів тільки 50% плати надходило до бюджету, решта готівкою віддавали певним особам за "допомогу". При цьому шансів відмовитися від неї практично не було. Інший напрям корупції - провезення контрабанди для окремих так званих модних фірм без оплати розмитнення. За оцінками роботодавців, корупційний ринок на митниці в 2013 році склав більше 40 млрд.грн.

Зерно

За оформлення дозвільних документів при перевезенні зерна трейдерами додатково оплачувалися неофіційні платежі в розмірі 152 грн. за тонну. З урахуванням того, що в сезоні 2013-2014 років прогнозується експорт 31 млн. тонн зерна, йдеться про 5 млрд.грн. Левова частка цієї суми йде в служби, створені при Мінагрополітики (ветеринарна служба, інспекція сільського господарства), інше - СЕС, Укрзалізниці, обладміністраціям, екологічної інспекції.

Реєстрація оренди земельних ділянок

За проведення держреєстрації тільки одного договору оренди земельної ділянки потрібно було платити хабар від 300 грн. до 1300 грн. Всього в 2013 році таких угод було укладено близько 4,7 млн. Таким чином, сільгоспвиробники втратили близько 1 млрд.грн.

Надрокористування

У 2013 році було видано більше 820 спецдозволів на користування надрами. У кожному випадку спеціальний дозвіл передбачає обов'язковий моніторинг та науковий супровід - по суті хабар. За попередні три роки було видано близько 2000 ліцензій, тому тільки за послуги моніторингу підприємства платили щорічно до 200 млн. грн. При цьому по багатьом підприємствам суми договорів на одне родовище становлять від 150 тис.грн. до 3 млн.грн. Тому загальна сума таких платежів в рази більше. Разом хабарами та іншими поборами щорічно по галузі чиновники "заробляли" 500 млн.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини