RU

Бізнес відмовляється від зарплат "в конвертах", - податкова

12.04.2012, 09:25
Бізнес відмовляється від зарплат
5865bbb3e2ef9f95015eef2afdf16d57.jpg
Все більше українських підприємств вдаються до прозорих і цивілізованих форм ведення бізнесу, щоб отримати право на автоматичне відшкодування ПДВ. Про це заявив голова Державної податкової служби України Олександр Клименко під час зустрічі з представниками торгово-економічних місій у складі дипломатичних представництв в Україні.

"Коли цей сервіс тільки з'явився, ставлення до нього було скептичним. Але зараз ми відзначаємо велику зацікавленість бізнесу в автоматичному відшкодуванні. Всі переконалися, що це зручно, і отримати допуск до "автомату" не надто складно - критерії прості й чітко визначені законом", - зазначив Клименко.

За словами податківця, відтепер в п'ять разів менше претендентів на автоматичне відшкодування мають справу з сумнівними контрагентами, а половина з потенційних користувачів цього сервісу ліквідували податкову заборгованість. Крім того, підприємства відмовляються від зарплат "в конвертах".

"На сьогоднішній день кожна друга гривня повернутого ПДВ надходить на рахунки платників через "автомат". Я впевнений, що цей показник істотно зросте в поточному році. Особливо приємно, що дуже активно й безперешкодно користуються цим сервісом іноземні бізнесмени, які працюють в Україні, адже ця новація була введена після вивчення європейського досвіду ", - підкреслив Клименко.

Нагадаємо, за даними податкової, в 2011 році за допомогою автоматичного відшкодування платники отримали 20 млрд.грн. ПДВ (47% від загальних обсягів).

Досьє на Олександра Клименка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини