RU

Білорусь поспішає стати членом СОТ

29.11.2011, 10:00
Білорусь поспішає стати членом СОТ - Фото
3c2219244b9c62c9028c812673fba6bb.jpg
Слідом за Росією членами Світової організації торгівлі незабаром планують стати інші два засновники Митного союзу - Білорусь і Казахстан. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Перед СОТ вибудовується черга".

Білорусь має намір прискорити переговори щодо вступу до Світової організації торгівлі (СОТ), щоб стати повноправним членом організації вже в 2012 році, заявив вчора білоруський віце-прем'єр Сергій Румас. За його словами, якнайшвидшому приєднанню країни до СОТ має посприяти створення з 1 січня Єдиного економічного простору, а також вступ до СОТ Росії, який очікується 15 грудня. З цією метою 19 грудня з Москвою планується підписання меморандуму про допомогу білоруській стороні при її вступі в організацію.

Така активізація цих країн пов'язана зі швидким вступом до СОТ Росії - третього члена Митного союзу. Ставши повноправним учасником організації, Росія почне виконувати взяті на себе зобов'язання, в тому числі щодо зниження митних ставок. "Враховуючи, що принцип Митного союзу передбачає єдині ставки для всіх його членів, нові ставки будуть поширюватися і на Білорусь з Казахстаном. У такій ситуації їм необхідно якомога швидше приєднатися до СОТ, щоб не тільки виконувати вимоги, але й користуватися перевагами такого членства" , - зазначає головний спеціаліст Інституту економіки та прогнозування НАН України Володимир Сиденко. Знизивши свої митні ставки до російського рівня, Білорусь і Казахстан зможуть розраховувати на вступ до СОТ за прискореною процедурою, вважає експерт.

Форсування переговорного процесу з приєднання до СОТ важливого торговельного партнера - позитивний сигнал для України. "У першу чергу вступ Білорусі до СОТ є гарантією того, що в цій країні будуть діяти єдині торговельні норми, без містечкових ініціатив. Хоча це і мається на увазі новою редакцією угоди про вільну торгівлю між країнами, бізнес більше довіряє зобов'язанням, узятим перед СОТ", - заявив президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини