RU

Білоруси позбавлені українського пива

14.01.2011, 09:44
Білоруси позбавлені українського пива - Фото
0d1eb2951957d789a8ec893122cf4f72.jpg

Білоруси позбавлені українського пива

Українські пивоварні компанії припинили поставки своєї продукції до Білорусі. До такого рішення українські виробники прийшли після того, як в Білорусі було введено ліцензування імпорту українського пива. У Києві не згодні з новими умовами поставок ячмінного напою до Білорусі, в зв'язку з чим пивовари звернулися за допомогою до уряду України.

Як повідомляють Naviny.by, Україна є одним з найбільших постачальників пива до Білорусі. Зокрема, за січень-листопад 2010 року до Білорусі було імпортовано 13,1 млн. дал пива, в тому числі 4,3 млн. дал з України. Тобто, майже третина від загального обсягу імпорту.

Однак з 1 січня 2011 року українське пиво до Білорусі не постачалося. У пивоварній компанії "Оболонь" повідомили, що умови поставок українського пива до Білорусі змінилися, і в Києві з нововведеннями не згодні.

З нового року в Білорусі введено ліцензування українського пива. Білоруський імпортер може в 2011 році отримати ліцензію на ввезення українського пива в тому випадку, якщо між концерном "Белгоспищепром" та українським виробником пива укладена угода про мінімальну ціну на продукцію, що поставляється до Білорусі.

Однак в цей час українські пивовари відмовляються підписувати з білоруським концерном ціновий додаток до укладеної раніше угоди. Представники українських пивоварних компаній кажуть, що нові цінові умови зроблять їх пиво неконкурентоздатним на білоруському ринку. "Нам запропонували підписати нову цінову угоду, в якій були переглянуті цінові умови відносно українського пива на білоруському ринку. Ми ці умови вважаємо неприйнятними", - заявив директор представництва компанії "Оболонь" в Білорусі Олексій Болілий.

За його словами, якщо українська сторона прийме нові умови поставок пива, то вартість її продукції на білоруському ринку різко зросте. "У випадку якщо ми цю пропозицію приймемо, ціна нашої продукції на білоруському ринку виросте відсотків на 50. Таке значне збільшення вартості нашої продукції, природно, ускладнило б її реалізацію на території Білорусі", - наголосив О.Болілий.

Також він зазначив, що ті цінові умови, які пропонує білоруська сторона, виводять українське пиво за межі конкурентного поля на ринку Білорусі.

Разом з тим, білоруські власті зазначають, що та цінова пропозиція, яка передана українським пивоварам, спрямована на вирівнювання умов господарювання для всіх операторів пивного ринку. "Ціна на виході із заводу на українське пиво повинна бути така ж, як на білоруське пиво", - пояснило позицію білоруської сторони джерело в органах держуправління.

За його словами, українська сторона може не допустити різкого зростання цін на свою продукцію в Білорусі, якщо знизить маржу імпортерам, які займаються дистрибуцією українського пива на білоруському ринку. "Нехай закладають маржу імпортерам не 35%, а 2% і 3%, тоді і витрати знизяться", - наголосило джерело.

Білоруська сторона збирається дотримуватися цих позицій і наполягатиме на тому, щоб українські пивовари їх прийняли. Разом з тим, компанія "Оболонь", один з найбільших виробників пива в Україні, вирішила залучити до переговорного процесу український уряд.

На цьому тижні "Оболонь" офіційно звернулася до Кабінету Міністрів України в зв'язку з тією ситуацією, яка склалася з поставками пива до Білорусі. "Ми просимо Кабінет Міністрів України допомогти у врегулюванні ситуації, що склалася", - повідомив О.Болілий.

Україна є другим за величиною зовнішньоторгівельним партнером Білорусі. За останніми даними Білстату, на частку України доводиться 7,5% від всього об'єму товарообігу Білорусі із зовнішнім світом.

Ринок алкоголю й тютюну: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини