RU

Білорусь запропонувала "Газпрому" компроміс

22.06.2010, 10:30

Рада Міністрів Білорусі 21 червня направив "Газпрому" лист, в якому пропонує компромісний варіант вирішення кризової ситуації у газовій сфері. Лист підписав перший заступник Прем'єр-міністра Володимир Семашко.

Як повідомляє "БЕЛТА", згідно із запропонованим білоруською стороною варіантом, "Газпром" негайно гасить заборгованість за транзит природного газу перед "Белтрансгазом" у розмірі $217 млн., а "Белтрансгаз" до 23 червня 2010 року в повному обсязі розраховується за поставлений у Білорусь в травні 2010 року газ. До 5 липня 2010 року "Белтрансгаз" гасить заборгованість у розмірі $187 млн., що утворилася за січень-квітень 2010 року.

До того ж білоруська сторона просить російську сторону стриматися від подальшого обмеження постачань газу в Білорусь до повного виконання взаємних зобов'язань. В іншому випадку "Газпром" буде примушувати проводити відбір газу з транзитної газотранспортної системи для задоволення повною мірою потреб народного господарства і населення Білорусі.

Нагадаємо, 21 червня глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що о 10:00 мск у понеділок холдинг приступив до обмеження постачань газу в Білорусь через заборгованість, що накопичилася у розмірі близько $200 млн., ліміт обмеження спочатку становитиме 15% від добової норми, потім поступово буде збільшений до 85%.

Білорусь з початку 2010 року платить Росії за газ не за контрактом, а за встановленою нею в односторонньому порядку ціною, внаслідок чого вже заборгувала близько 200 мільйонів доларів. Контрактна ціна постачань газу в Білорусь становить $169 за тисячу кубометрів, однак Білорусь поки платить $150, через що виникла заборгованість, що досягла до 1 травня поточного року $192 млн. За оцінкою "Газпрому", борг "Белтрансгаза" може зрости до кінця року до $500-600 млн. через розрахунки за ціною нижче контрактної.

У свою чергу представник компанії "Белтрансгаз" заявив, що зроблене "Газпромом" обмеження постачань газу в Білорусь незаконне і необґрунтоване.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини