RU

Білорусь отримає газ з "інтеграційним" понижувальним коефіцієнтом

15.08.2011, 18:00
Білорусь отримає газ з
b5e6b97b0f74b6ef030dd7bb1d6b6dfc.jpg

Білорусь отримає газ з "інтеграційним" понижувальним коефіцієнтом

Білорусь з наступного року буде отримувати російський газ зі знижкою з урахуванням її входження до Митного союзу. Про це заявив прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін за підсумками зустрічі зі своїм білоруським колегою Михайлом М'ясниковичем.

"В Росії прийнято рішення з наступного року ввести в газову формулу для Білорусі інтеграційний понижувальний коефіцієнт", - сказав Путін, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Розмір цієї знижки, зі слів російського прем'єра, буде визначено в ході переговорів компаній двох країн. "Рівень коефіцієнта буде визначений за угодою між господарюючими суб'єктами. Ми повинні вийти на умови рівної конкуренції. Це неможливо зробити одним ударом. Кінцеві параметри повинні бути визначені в ході комерційних переговорів. Але ми цей підхід узгодили", - сказав Путін.

Він нагадав, що переговорний процес по ціні "буде синхронізовано з придбанням другої частки Газпромом в Білтрансгазі".

Зі свого боку М'ясникович повідомив, що сторони домовилися, що "в найближчий місяць будуть відрегульовані по 2012 року питання закупівель нафти і газу". Він подякував російському колезі за "подарунок" у вигляді знижки в ціні на газ і висловив надію, що в наступному році цей коефіцієнт буде нижчим за одиницю.

Нагадаємо, Україні поки не вдається добитися у Газпрому знижки на газ. Російська сторона не раз заявляла, що може знизити ціни на паливо тільки після злиття Газпрому з Нефтегазом або вступу України до Митного союзу РФ, Білорусі та Казахстану.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини