RU

Білорусь обіцяє забезпечити транзит російського газу в Європу

21.06.2010, 12:40

Білорусь стала отримувати з Росії на 15% газу менше, однак забезпечить безперебійний транзит російського газу європейським споживачам. Про це заявила прес-секретар Міністерства енергетики Білорусі Людмила Зенькович.

"Незважаючи на те, що "Газпром" ввів 15-відсоткове обмеження постачань газу в республіку, Міністерство енергетики вживає заходів для забезпечення безперебійного транзиту", - сказала Л.Зенькович, яку цитує РІА "Новини".

Нагадаємо, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що о 10:00 за московським часом у понеділок холдинг приступив до обмеження постачання газу в Білорусь через заборгованість, що накопичилася у розмірі близько $200 млн., ліміт обмеження спочатку становитиме 15% від добової норми, потім поступово буде збільшено до 85%.

Білорусь з початку 2010 року платить Росії за газ не за контрактом, а за встановленою нею в односторонньому порядку ціною, внаслідок чого вже заборгувала близько 200 мільйонів доларів. Контрактна ціна постачань газу в Білорусь становить $169 за тисячу кубометрів, однак Білорусь поки платить $150, через що виникла заборгованість, що досягла до 1 травня поточного року $192 млн. За оцінкою "Газпрому", борг "Белтрансгазу" може зрости до кінця року до $500-600 млн. через розрахунки за ціною нижче контрактної.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини