RU

Білорусь до кінця року збирається погасити борг за російський газ

26.06.2009, 14:46

Білорусь почне погашати борг за російський газ з початку липня і повністю розрахується до кінця року. Про це сказав перший віце-прем'єр білоруського уряду Володимир Семашко.

За інформацією "Reuters", Білорусь хоче попросити Росію відкласти заплановане підвищення цін до рівня рівнодохідності з європейськими на три роки, що може ускладнити переговори про поставки на наступний рік.

"Ми говоримо, що з 1 липня ми почнемо гасити той борг, що накопичився", - сказав В.Семашко на засіданні парламенту.

За його словами, з 1 липня ціна знизиться до $115 за 1 тис. кубометрів, але Білорусь як і раніше продовжуватиме платити $150, і таким чином почне гасити заборгованість. "За сприятливих умов Мінськ виплатить весь борг у листопаді", - додав він.

Нагадаємо, "Газпром" в середині червня вимагав від Мінська погасити заборгованість $230 мільйонів, що накопичилася з початку цього року.

Заборгованість утворилася через те, що за усною угодою з російським урядом, Білорусь платить з початку року стандартну ціну $150 за 1 тис. кубометрів газу при тому, що з 1 січня, наприклад, ціна, розрахована за формулою, закріпленою контрактом, становила $210 за 1 тис. кубометрів, а з 1 квітня - $158.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини