RU

Азербайджан хоче постачати зріджений газ в Україну

26.11.2010, 14:15

Азербайджан планує постачати в Україну до 5 млрд. кубометрів зрідженого газу щорічно. Про це повідомив сьогодні у коментарі журналістам у кулуарах Чорноморського економічного форуму міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв.

"Наші найближчі плани - це зріджений газ. Він сьогодні набуває все більшого значення. І, на мою думку, він коли-небудь буде переважати над газопровідними системами. Цей вид співпраці між Азербайджаном і Україною має дуже великі перспективи", - зазначив Н.Алієв, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Міністра, Азербайджан зможе постачати в Україну до 5 млрд. кубометрів зрідженого газу щорічно. "Ми будемо наші потужності розробляти таким чином, щоб така кількість зрідженого газу могла бути транспортована в Україну танкерним способом", - додав він.

Крім того, Н.Алієв повідомив, що планується і збільшення обсягів постачань нафти. Обсяги збільшення (що заздалегідь прогнозуються) нафтотранспортного коридору - до 5 млн. тонн у рік. Ми будемо постачати близько 5 млн. в Україну, а Україна має висловлювати готовність прийняти такий обсяг", - сказав він. За словами Міністра, йдеться про сиру нафту і нафтопродукти для перероблення на українських НПЗ.

Н.Алієв також повідомив, що відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічі глав двох держав. "Обидва документи пройшли первинну оцінку в урядах двох країн. Зараз допрацьовуються формальні моменти угод", - сказав він.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини