RU

Азаров взявся за екологічні проблеми

03.05.2012, 12:49
Азаров взявся за екологічні проблеми - Фото
Микола Азаров і Едуард Ставицький (фото: kmu.gov.ua)
Україні необхідно посилити контроль та відповідальність за порушення природоохоронного законодавства. Про це сказав сьогодні Прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи чергове засідання уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров зазначив, що 5 травня в Україні відзначається День довкілля. "Екологічна ситуація в Україні була і залишається складною. Незважаючи на те, що у нас до сих пір не відновлені обсяги промислового виробництва 1990 року, антропогенне та техногенне навантаження на навколишнє середовище в кілька разів перевищує відповідні показники в розвинених країнах", - сказав він.

На думку прем'єра, завдання уряду - забезпечити раціональний баланс між економічним зростанням і екологічною безпекою, а також створити умови для екологічного способу економічного зростання.

Азаров підкреслив, що до цих пір не завершена розробка Загальнодержавної програми поводження з відходами в Україні. "Невиправдано затягується розробка законопроекту про Загальнодержавну програму розвитку заповідної справи на період до 2020 року. Недостатньо уваги приділяється охороні земельних ресурсів", - сказав він.

Азаров звернув увагу, що сьогодні варварськи знищуються зелені насадження в населених пунктах, незаконно вирубуються ліси, бездумно експлуатуються водні ресурси, видобуток корисних копалин часто здійснюється без отримання спеціальних дозволів на користування надрами, затримується або зовсім не проводиться рекультивація порушених земель.

"Діючі економічні механізми природокористування та штрафні санкції за забруднення навколишнього середовища часто просто не працюють - їх ігнорують або не бояться. Хочеться запитати: хто ж господар в нашому домі, браконьєри, лісоруби, забудовники, "чорні копачі" чи все-таки народ і держава ? ", - сказав він

На думку Азарова, Україні пора кардинально вирішувати питання дотримання природоохоронного законодавства та посилювати контроль і відповідальність.

Він додав, що міністерство екології та природних ресурсів має докорінно змінити свою роботу, зайняти принципову позицію і запропонувати уряду нову концепцію державної політики в цій сфері. "Доручаю міністру, до речі, міністру з     "свіжим" поглядом, Едуарду Ставицькому почати розробку такої концепції, ядром якого повинні бути стимули екологічного розвитку національної економіки. Маючи розвинену наукову і виробничу базу, перебуваючи на етапі модернізації промисловості, Україна в змозі стати лідером в екологічному переозброєнні технологій. Втрачати такий шанс не можна", - сказав він.

"5 травня, в суботу, я планую відвідати Мінприроди, ознайомитися з його роботою та планами, провести селекторну нараду з головами регіональних адміністрацій, щоб визначитися, чи відповідають ці плани рішенням дійсно реальних, часто насущних проблем", - сказав прем'єр.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини