Азаров в Литві розповів, що шукає альтернативу російському газу

12.04.2012, 15:05
Азаров в Литві розповів, що шукає альтернативу російському газу - Фото
Микола Азаров поскаржився литовцям на дорогий російський газ

Голова українського уряду поскаржився литовському колезі на високі ціни на російський газ

Україна продовжує пошук альтернативних поставок газу. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з прем'єр-міністром Литовської Республіки Андюсом Кубілюсом.

"Я думаю, у наших російських партнерів здоровий глузд візьме гору, і ми отримаємо справедливу ціну на газ", - сказав Азаров, якого цитує прес-служба уряду.

При цьому голова уряду підкреслив, що зараз тривають переговори з країнами Середньої Азії, зокрема Азербайджаном, щодо альтернативних поставок газу, і ведуться переговори з Туреччиною по проходу танкерів зі скрапленим газом через Босфорську протоку. Азаров підкреслив, що все це робота не одного дня.

"Такі проекти можуть тривати роками, але ми впевнено рухаємося цим шляхом", - зазначив голова українського уряду.

Нагадаємо, в середині березня глава НАК Нафтогаз України Євген Бакулін  заявляв про переговори щодо закупівлі природного газу в Європі в обсязі до 10 млрд. куб. м. Про намір вже влітку 2012 року почати закупівлі газу на європейських спотових ринках заявляв також голова Міненерго Юрій Бойко.

Також Азаров відзначав, що в разі невдалих переговорів з РФ щодо зниження ціни закупівлі газу Україна може купувати російський газ у німецької компанії RWE.

На думку експертів, Україна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати через Словаччину до 20 млрд куб. м природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 рр.

Як відомо, ціна для України на російський газ для в другому кварталі 2012 року становить $416 за тисячу кубів. Литва також незадоволена цінами на російський газ, вважаючи їх завищеними й вимагаючи встановлення справедливих цін. Литва платить $480 за 1 тис. кубометрів російського газу на кордоні, що на 15% більше, ніж Латвія і Естонія.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации