RU

Азаров в Литві розповів, що шукає альтернативу російському газу

12.04.2012, 15:05
Азаров в Литві розповів, що шукає альтернативу російському газу - Фото
Микола Азаров поскаржився литовцям на дорогий російський газ
Україна продовжує пошук альтернативних поставок газу. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з прем'єр-міністром Литовської Республіки Андюсом Кубілюсом.

"Я думаю, у наших російських партнерів здоровий глузд візьме гору, і ми отримаємо справедливу ціну на газ", - сказав Азаров, якого цитує прес-служба уряду.

При цьому голова уряду підкреслив, що зараз тривають переговори з країнами Середньої Азії, зокрема Азербайджаном, щодо альтернативних поставок газу, і ведуться переговори з Туреччиною по проходу танкерів зі скрапленим газом через Босфорську протоку. Азаров підкреслив, що все це робота не одного дня.

"Такі проекти можуть тривати роками, але ми впевнено рухаємося цим шляхом", - зазначив голова українського уряду.

Нагадаємо, в середині березня глава НАК Нафтогаз України Євген Бакулін  заявляв про переговори щодо закупівлі природного газу в Європі в обсязі до 10 млрд. куб. м. Про намір вже влітку 2012 року почати закупівлі газу на європейських спотових ринках заявляв також голова Міненерго Юрій Бойко.

Також Азаров відзначав, що в разі невдалих переговорів з РФ щодо зниження ціни закупівлі газу Україна може купувати російський газ у німецької компанії RWE.

На думку експертів, Україна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати через Словаччину до 20 млрд куб. м природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 рр.

Як відомо, ціна для України на російський газ для в другому кварталі 2012 року становить $416 за тисячу кубів. Литва також незадоволена цінами на російський газ, вважаючи їх завищеними й вимагаючи встановлення справедливих цін. Литва платить $480 за 1 тис. кубометрів російського газу на кордоні, що на 15% більше, ніж Латвія і Естонія.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини