RU

Азаров: Україна продовжить скорочувати закупівлі російського газу

29.08.2012, 11:48
Азаров: Україна продовжить скорочувати закупівлі російського газу - Фото
Микола Азаров
Україна планує скоротити імпорт природного газу більш ніж на 3 млрд. кубометрів. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, прем'єр наголосив, що з початку року Україна майже на 3 млрд. кубометрів скоротила споживання газу та імпортувала майже на 12 млрд. кубометрів менше. Азаров зазначив, що це стало можливим завдяки збільшенню видобутку вітчизняного енергетичного вугілля і газу. Глава уряду також зазначив, що нещодавно уряд підписав протокол про співпрацю з Державним банком розвитку Китаю про відкриття спеціальної кредитної лінії та залучення більше 3,5 млрд. доларів кредитів для реалізації проектів газифікації вугілля.

"Внаслідок реалізації тільки перших п'яти проектів в рамках цієї угоди можна вже в найближчі роки очікувати таких результатів: принципове посилення енергетичної безпеки держави, подальше скорочення імпорту природного газу більш ніж на 3 мільярди кубометрів, економія щорічно в середньому до 1 мільярда 200 мільйонів доларів США, економія до 150 млн.грн. бюджетних витрат, так як скоротиться відшкодування вартості газу на виробництво теплової енергії для населення, забезпечення стабільного ринку збуту для вітчизняних вугледобувних підприємств об'ємом до 10 мільйонів тонн рядового вугілля щорічно, створення до 15 тисяч нових робочих місць та збереження тих робочих місць, які є на вугледобувних підприємствах та об'єктах теплоенергетики", - сказав він.

Нагадаємо, Україна вже два роки безрезультатно ініціює перегляд ціни на російський газ. Як відомо, газовий контракт містить умову "бери або плати", яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна має оплатити не менше 41,6 мільярди кубометрів газу. У Міненерго України заявляють, що в 2012 році скоротять закупівлі газу до 27 млрд. кубів.

Ціна імпортованого НАК Нафтогаз України російського газу в першому кварталі 2012 року склала близько $416 за 1 тис. кубометрів, у другому - близько $425.

Досьє на Миколу Азарова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини