RU

Азаров: Ціна на газ не посварить Україну з Росією

18.10.2012, 14:28
Азаров: Ціна на газ не посварить Україну з Росією - Фото
Микола Азаров
Нинішня влада ніколи не дозволить собі через розбіжності з газового питання зробити з Росії ворога для України. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та Збройних сил України в Севастополі.

"Ми прихильники добросусідських відносин з Росією. Ми ніколи не допоможемо собі, як дозволили "помаранчеві", перетворити Росію на ворога. Але в даній ситуації, за високих цін на російський газ, ми змушені вживати заходів щодо розвитку власної енергетичної бази", - сказав Азаров, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Голова уряду переконаний, що протягом 10 років Україна зможе покривати всі свої потреби власними газом та нафтою. "Ми не можемо платити за такою ціною за газ. Ціна убивча для нашої економіки ... Такі ціни на газ уповільнюють наш економічний розвиток та знекровлюють нашу економіку", - додав він.

Раніше прем'єр заявляв, що приєднання України до Митного союзу дозволить знизити ціну на російський газ до $160 за 1 тис. кубометрів.

Нагадаємо, Україна вже два роки безрезультатно ініціює перегляд ціни на російський газ. Як відомо, газовий контракт містить умову "бери або плати", яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна має сплатити не менше 41,6 мільярда кубометрів газу. Російський Газпром не раз заявляв, що у разі невиконання зобов'язань за обсягами закупівель може подати судовий позов. Але санкцій до цих пір не послідувало, хоча і в 2011 році Нафтогаз вибрав істотно менше обумовленого обсягу.

Ціна імпортованого НАК Нафтогаз України російського газу в першому кварталі 2012 року склала близько $416 за 1 тис. кубометрів, у другому - близько $425, у третьому - $426, у четвертому очікується $432 за тисячу кубометрів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини