RU

Азаров розповів, як будуть дешевшати ціни на ліки

27.04.2012, 14:00
Азаров розповів, як будуть дешевшати ціни на ліки - Фото
6f1844f734e799144581544df2915328.jpg
Максимальна оптова надбавка на лікарські препарати в рамках реалізації пілотного проекту по впровадженню референтних цін повинна становити 10%, роздрібна - 25%. Про це сказав сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров на розширеному засіданні уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров нагадав, що уряд має намір поетапно запровадити європейські підходи до ціноутворення на лікарські засоби. За його словами, Міністерство охорони здоров'я спільно з Мінекономрозвитку визначать і оприлюднять граничний рівень оптово-відпускних цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби.

"Це стосується 11 мільйонів хворих людей в Україні. Ціни визначаються шляхом моніторингу та порівняння з цінами в таких країнах, як Болгарія, Польща, Словаччина, Чехія. Максимальна оптова надбавка - 10%, роздрібна - до 25%. Це гранична ціна, вище за яку не можна реалізовувати зазначені лікарські засоби через аптечну мережу", - сказав він.

Азаров пояснив, що така необхідність виникла тому що деякі лікарські засоби в Україні дорожче, ніж в Європі. "Наприклад, середня вартість Бісопрололу на місяць лікування для мешканців України складає 60 грн., а в Європі еквівалент - 30 грн. Для нас надзвичайно важлива доступність ліків для людей" ¸ - підкреслив він.

За словами прем'єра, наступним кроком буде введення часткового відшкодування вартості ліків для соціально незахищених категорій громадян.

"Ми вже зустрілися з опором фармкомпаній, які не хочуть відмовлятися від надприбутків. Тому Міністерство охорони здоров'я спільно з головами обласних адміністрацій зобов'язані забезпечити контроль наявності в аптеках лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту. Уряд створить двомісячний резерв таких лікарських засобів, щоб виключити штучний дефіцит на етапі запуску пілотного проекту ", - додав Азаров.

Він підкреслив, що необхідно також не допустити черг за рецептами, а термін дії рецепта зробити тривалим, щоб людям не довелося ходити за ним кожен раз при купівлі ліків.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні планують ввести референтні ціни на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби та діабету. За застосуванням референтних цін встановлюється жорсткий контроль і аптеки, які не продають ліки за затвердженим граничним цінами, будуть закриті.

Референтна (середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату в п'яти різних країнах і потім ділиться на п'ять.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини