RU

Азаров просить Європу допомогти Україні стати енергонезалежною

16.05.2012, 09:20
Азаров просить Європу допомогти Україні стати енергонезалежною - Фото
Микола Азаров (фото: kmu.gov.ua)
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров закликав Європейський союз більш активно сприяти зусиллям України щодо отримання енергетичної незалежності та забезпечення альтернативних поставок енергоносіїв. Про це голова уряду заявив під час п'ятнадцятого засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС напередодні в Брюсселі.

"Ми б хотіли бачити більш активну позицію ЄС щодо України, як члена Європейської енергетичної хартії", - заявив Азаров, якого цитує прес-служба уряду.

Прем'єр-міністр зазначив, що Україна приєдналася до Європейської енергетичної хартії, виконує всі свої зобов'язання в її рамках і вже вжила заходів для імплементації цього документа. Як член хартії, відзначив Азаров, наша держава розраховує на більш активну позицію ЄС щодо підтримки своїх зусиль.

Крім того, голова уряду відзначив, що Україні протягом більше двох років забезпечує безперебійне постачання російського газу до Європи, при цьому ставка транзиту в два рази менше середньоєвропейської. Тобто, зазначив Азаров, цю роботу Україна робить сумлінно, але в собі в збиток, забезпечуючи тим самим зниження ціни для Європи. Саме тому Україна хотіла б бачити відповідні кроки ЄС в енергетичній сфері.

Нагадаємо, Україна прагне знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території Україні (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини