RU

Азаров придумав пільгу для щедрих роботодавців

03.04.2012, 13:45
Азаров придумав пільгу для щедрих роботодавців - Фото
Микола Азаров пропонує зменшити єдиний соцвнесок для роботодавців
Як повідомляє прес-служба уряду, Микола Азаров дав відповідне доручення у вівторок, 3 квітня, під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром - міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

Азаров висловив серйозну стурбованість диспропорціями на ринку праці. Зараз чисельність працюючих громадян в Україні зрівнялася з чисельністю пенсіонерів. За його словами, така демографічна ситуація створює надмірне навантаження на державний бюджет і обмежує можливості Пенсійного фонду.

Однак майже 8 млн. чоловік працездатного віку залишаються економічно неактивними. "Нам необхідно розробити серйозну державну програму зі стимулювання зайнятості наших людей. Тим більше, що кошти, які ми витрачаємо щорічно на це - близько 6 млрд.грн. - дуже значні кошти. Ми могли б ввести системні заходи щодо стимулювання зайнятості", - заявив Азаров.

За його словами, можна, наприклад, ввести зменшення єдиного соціального внеску для роботодавців, які протягом попереднього року стабільно виплачували зарплати, розмір яких перевищує 3 мінімальних зарплати. Роботодавцям, які будуть працевлаштовувати молодь та осіб старше 50 років, можна компенсувати витрати на сплату єдиного соціального внеску без обмеження в розмірі заробітної плати.

У свою чергу, Тігіпко повідомив, що Мінсоцполітики вже виробило 18 напрямків стимулювання зайнятості. "Ми розробили 18 ініціатив, які стимулюють роботодавців створювати нові робочі місця", - сказав віце-прем'єр-міністр.

Крім того, він зазначив, що у Міністерства є пропозиції щодо стимулювання малого бізнесу. "Ми вперше пропонуємо простимулювати малий бізнес з кількістю працюючих до 50 робочих місць", - зазначив Тігіпко. Він також констатував, що найбільша кількість непрацюючих знаходиться в сільській місцевості, і тому стимули будуть поширені також на місцеву владу.

Прем'єр-міністр підкреслив, що перед внесенням проекту держпрограми на розгляд Уряду необхідно провести його широке громадське обговорення. "Щодо всіх цих пропозицій: перш, ніж виносити їх на розгляд Уряду, потрібно провести широке громадське обговорення - з громадськими організаціями, роботодавцями, бізнесом та профспілками. Необхідно максимально обговорити ці питання", - зазначив Азаров.

Як запевнив Тігіпко, громадське обговорення ініціатив Мінсоцполітики починається з сьогоднішнього дня. Після цього законопроект буде розміщено на сайті міністерства й протягом місяця всі бажаючі зможуть внести в програми стимулювання зайнятості свої пропозиції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини