RU

Азаров окреслив завдання новому голові податкової

08.11.2011, 15:47
Азаров окреслив завдання новому голові податкової - Фото
7 листопада Клименко очолив Державну податкову службу
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров окреслив завдання, що стоять перед Державною податковою службою на найближчий період. Зокрема, під час представлення нового керівника податкової служби Олександра Клименка прем'єр наголосив на необхідності продовжувати діалог з бізнесом.

"Нам слід пам'ятати, що наші підприємці, наш бізнес перебуває у непростій ситуації, коли у світі відбуваються такі складні процеси. Але він повинен продовжувати працювати", - зазначив Азаров, якого цитує прес-служба уряду.

Азаров зазначив, що підтримує створення в Державній податковій службі підрозділів по роботі з великими платниками податків. При цьому він наголосив, що податківці не повинні допускати ситуацій, коли з бізнесу стягують податки наперед або нараховують неіснуючі штрафні санкції: "Дуже важливо зараз не придушити роботу бізнесу".

Ще один надзвичайно важливий напрямок діяльності Державної податкової служби - робота з відшкодування ПДВ. За словами глави уряду, ця робота активно ведеться протягом двох років, і за цей час проблему частково вдалося вирішити. "Ми значно зняли напругу, пов'язану із заборгованістю з виплатою ПДВ. У поточному році ми продовжили позитивну динаміку - майже в два рази більше відшкодували ПДВ", - зазначив Азаров і додав, що незаплановані витрати з бюджету, пов'язані з судовими рішеннями по виплаті пільг і пенсій певним категоріям громадян, значно ускладнили проблему.

Крім того, Азаров зазначив, що зараз спостерігається активізація тіньових схем. "Ми свого часу ці схеми прикрили. Але зараз вони розгортаються знову, а це відмивання грошей з державного бюджету", - сказав прем'єр.

Також, за словами прем'єр-міністра, необхідно провести серйозну роботу з адміністрування акцизного збору. "Я вважаю, що роботу в цьому напрямку необхідно посилювати. Це стосується не тільки нафтопродуктів, а й підакцизних товарів, таких як лікеро-горілчані вироби, тютюн", - зазначив Азаров. Глава уряду наголосив, що проблеми існують з точки зору адміністрування пенсійних внесків. Це питання тісно пов'язане зі сплатою податків на фізичних осіб, з адмініструванням заробітної плати.

За його словами, особливу увагу Державна податкова служба має приділити виведенню зарплати з тіні та сплаті пенсійних внесків. "Це одне з важливих завдань, які сьогодні стоять перед державою і Державною податковою службою зокрема", - зазначив Азаров.

Разом з тим, прем'єр-міністр переконаний, що нове керівництво має продовжувати роботу з модернізації податкової служби. "Ця робота ніколи не припинялася: завжди податкова служба відрізнялася тим, що вона працювала в форматі передових технологій. Але, тим не менш, важливо, щоб робота державної податкової служби була прозора, зрозуміла суспільству, доступна, і будь-який підприємець повинен чітко бачити в розрізі реального часу всі свої платежі, всі свої відносини з державою. Як тільки ми це зробимо, питання боротьби з корупцією буде знято", - додав прем'єр.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини