RU

Азаров незадоволений темпами просування дешевої іпотеки

06.06.2012, 11:35
Азаров незадоволений темпами просування дешевої іпотеки - Фото
80e4645cfd77a32fb98d2bc1902fb12c.jpg
Прем'єр-міністр України Микола Азаров незадоволений темпами укладання кредитних договорів в рамках реалізації програми здешевлення кредитів на придбання доступного житла. Про це він сказав сьогодні, відкриваючи чергове засідання уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров зазначив, що сьогодні розгортається реалізація ініціативи президента України щодо здешевлення кредитів на придбання доступного житла. За його словами, на 1 червня для участі в цій програмі зареєструвалися 5100 громадян. Прем'єр повідомив, що для реалізації в рамках програми визначені 68 житлових об'єктів, з 3311 квартирами.

"Розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня, тобто безпосереднім виконавцям програми, переведені бюджетні кошти. Тобто, умови створені, і обсяг роботи для початку достатньо вагомий. Але темпи укладання кредитних угод не влаштовують", - сказав голова уряду.

Він звернув увагу міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка й міністра фінансів Юрія Колобова, що цей процес потрібно щодня жорстко контролювати. "Тому що це нова й складна справа. А на кону - підтримка темпів житлового будівництва. І, що важливіше - довіра людей. Я вимагаю щоденного моніторингу виконання програми доступного кредитування і щоденних практичних результатів", - сказав він.

За словами Азарова, на сьогоднішньому засіданні буде заслухано інформацію про стан справ у цій сфері.

Нагадаємо, механізм здешевлення іпотечних кредитів вартістю не більше 16% річних, наданих на строк до 15 років у гривні для придбання житла в об'єктах незавершеного будівництва, передбачає часткову компенсацію позичальнику фактично сплачених відсотків до рівня 3% річних за рахунок коштів держбюджету. До кінця року на ці цілі виділено один мільярд гривень. В Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ заявляють, що програма стартувала 15 травня.

Інтерв'ю з головою Мінрегіону Анатолієм Близнюком
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини