RU

Азаров: Не треба протиставляти ЄС і Митний союз

28.08.2013, 11:54
Азаров: Не треба протиставляти ЄС і Митний союз - Фото
Микола Азаров

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив розробити механізми взаємодії з Митним союзом в умовах дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Про це він заявив, відкриваючи засідання уряду.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, Азаров нагадав, що зона вільної торгівлі з ЄС передбачає до десяти років перехідного періоду, і за цей час можна гармонізувати і адаптувати як нормативну базу, так і практику. "Врешті-решт, і Росія, і Україна мають багаторічний досвід торгівлі з Європейським Союзом. І Росія, і Україна визначили перспективою адаптацію своїх економік до європейських норм", - сказав він.

Азаров доручив міністерству економічного розвитку і торгівлі, міністерству доходів і зборів, міністерству закордонних справ під керівництвом віце-прем'єра
Юрія Бойка розробити практичні алгоритми та механізми взаємодії з Митним союзом в умовах дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

При цьому Азаров заявив, що зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом потрібно сприймати як реальність і не протиставляти співпраці української держави з Митним союзом: "Те, що на нашому кордоні з'явилося нове утворення - Митний союз, ми сприймаємо як реальність, в якій потрібно працювати. Те, що з 1 січня 2015 року це об'єднання вийде на вищий рівень інтеграції, і суб'єктом співпраці стане Євразійський економічний союз, ми також сприймаємо як об'єктивний фактор економічних відносин".

Прем'єр-міністр наголосив, що вже зараз українська влада і бізнес пристосовуються до того, щоб у торгівлі з ЄС не було ніяких перешкод. "Отже, і те, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна створить зону вільної торгівлі з ЄС, точно так само потрібно сприймати як реальність. Я неодноразово підкреслював, що ці інтеграційні процеси не потрібно протиставляти", - зауважив він.

Нагадаємо, в серпні радник президента Росії
Сергій Глазьєв попередив, що в разі підписання Києвом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС Митний союз буде змушений посилити митний режим з Україною, і може вийти із зони вільної торгівлі з Україною: "У зв'язку з тим, що в листопаді очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де передбачається встановлення Україною режиму вільної торгівлі з ЄС, виникають ризики безмитного ввезення до нас європейських товарів під виглядом українських".

Говорячи про те, як можуть далі розвиватися торгові відносини Росії і України у разі асоціації з ЄС, Глазьєв зазначив: "Ми будемо змушені посилювати митне адміністрування, щоб уникнути реімпорту європейських товарів через українську територію. Ми змушені будемо посилювати систему ветеринарного і санітарного контролю, оскільки Україна переходить на європейські норми. Можливо, буде порушено питання про припинення відносин вільної торгівлі з Україною, вивченням цього питання вже займається Євразійська економічна комісія".

Досьє на Миколу Азарова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини