RU

Азаров хоче взяти під жорсткий контроль вартість ліків

20.03.2012, 12:48
Азаров хоче взяти під жорсткий контроль вартість ліків - Фото
1984d93839eeb0eac60c1c39577c0f43.jpg
В Україні має бути єдина комплексна система державного регулювання цін на ліки. Про це сказав прем'єр-міністр Україна Микола Азаров сьогодні в ході наради щодо розвитку сфери охорони здоров'я.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров нагадав, що на розширеному засіданні уряду 7 березня, президент України Віктор Янукович поставив завдання поступово запровадити європейський підхід до визначення обгрунтованих цін на ліки, запровадивши механізм референтних цін.

"Сьогодні Міністерство охорони здоров'я має запропонувати конкретні механізми вирішення цієї задачі, алгоритм взаємодії між міністерствами, відомствами та операторами ринку. Я хотів би почути конкретні напрацювання, щоб на засіданні уряду можна було приймати ці рішення", - сказав він.

За словами голови уряду, держава повинна раз і назавжди взяти під жорсткий контроль вартість ліків. "Тут недопустимий формалізм, необхідно сформувати єдину комплексну систему державного регулювання цін на ліки. І в найкоротші терміни ми повинні повернути людям почуття захищеності" ¸ - додав він.

Референтна (середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату в п'яти різних країнах і потім ділиться на 5.

Раніше повідомлялося, що при МОЗ створена робоча група, яка повинна визначити перелік країн (їх може бути 5-7), які складуть індикативну групу. Відомо, що на сьогоднішній момент туди вже включені Польща, Сербія, Молдова та Угорщина.

Раніше повідомлялося, що при МОЗ створена робоча група, яка повинна визначити перелік країн (їх може бути 5-7), які складуть індикативну групу. Відомо, що на сьогоднішні туди вже включені Польща, Сербія, Молдова та Угорщина.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини