RU

Азаров думає, що "Вітина тисяча" поверне довіру людей до влади

08.05.2012, 09:27
Азаров думає, що
907806b125babd7f1380f136aad85138.jpg
Виплата українцям компенсації за вкладами Ощадбанку колишнього СРСР - це робота уряду над відновленням довіри населення до держави й влади. Про це напередодні заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

Як повідомляє прес-служба уряду, Азаров відзначив, що доходи населення - це головна інвестиція в національну економіку. Але питання внутрішніх інвестицій - це, перш за все, питання довіри до влади. "За ці 20 років люди втратили довіру до держави і влади, бо сьогодні одне рішення приймається, а наступний уряд приймає вже інше. Або рішення прийняли, але воно не виконується. Тому довіра швидко не відновлюється. Щоб відновити довіру, потрібно постійно виконувати зобов'язання перед людьми ", - підкреслив прем'єр.

"Ось звідси і пішла ініціатива повернути людям втрачені внески Ощадбанку СРСР і сказати, що державі все-таки можна вірити", - пояснив голова уряду.

Разом з тим, Азаров зазначив, що зараз 300 млрд.грн. лежить на депозитних банківських рахунках. "Ми бігаємо з простягнутою рукою і просимо позики, а наші люди мають на рахунках 300 млрд.грн. - ось вам джерело інвестицій. Але ми не можемо їх залучити, тому що немає довіри", - підкреслив він.

Прем'єр-міністр при цьому висловив надію, що владі своїми діями все ж вдасться повернути довіру українських громадян. "Нам ніхто не може дорікнути, що за ці два роки ми не виконали хоча б одного зобов'язання, яке ми давали перед людьми - ми все виконували", - зазначив Азаров.

Нагадаємо, Кабінет міністрів найближчим часом розгляне програму виплат знецінених вкладів в Ощадбанку СРСР в 2013-2015 роках.

Президент Янукович на розширеному засіданні Кабінету міністрів 7 березня цього року доручив уряду забезпечити виплату в червні-грудні 2012 року 6 млн. вкладникам Ощадбанку СРСР компенсацій за знеціненими вкладами у розмірі до 1 тис. грн. Згідно з внесеними в квітні правкам до держбюджету-2012 на ці цілі в поточному році виділено 6,15 млрд.грн.

Згідно з даними Мінфіну, в "Реєстр вкладників заощаджень громадян" на 1 січня 2012 року були внесені дані про знецінені заощадження близько 11,8 млн. громадян України, загальний обсяг коштів на компенсаційних рахунках яких складає 49,8 млрд.грн.: з них лише близько 6,4 млн. осіб отримало компенсацію в межах 1 тис. грн. на загальну суму 5,8 млрд.грн. Решта вкладників, внесені до АІС "Реєстр вкладників заощаджень громадян", становлять 5,4 млн. осіб, яким повинна бути виплачена компенсація з розрахунку 1 тис. грн. на загальну суму 5,2 млрд.грн.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини