RU

Азаров думає, що "дешеву іпотеку" потрібно більше піарити

27.06.2012, 11:07
Азаров думає, що
Микола Азаров
Прем'єр-міністр України Микола Азаров закликає подвоїти і потроїти зусилля з популяризації нової держпрограми здешевлення вартості кредитів на житло для громадян. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров зазначив, що на сьогоднішній день в Україні понад 7500 осіб виявили бажання отримати пільговий кредит. Для участі в програмі відібрано 4710 квартир. "Але чи задовольняють нас, і в першу чергу громадян України темпи розгортання цієї програми? Звичайно, ні", - сказав він.

Прем'єр підкреслив, що необхідно удосконалити порядок надання кредитів, врахувати пропозиції, які надходять з регіонів, щодо розміру першого внеску та інших умов кредитного договору. "По-друге, ми повинні подвоїти, потроїти наші зусилля з популяризації нової державної програми. Щоб кожен наш громадянин, кожна людина, так би мовити," змучений квартирним питанням ", дізнався про кроки держави і уряду не з приватних консультацій, а з відкритих урядових джерел, як це організовано, наприклад, з виплати знецінених заощаджень", - сказав Азаров.

Нагадаємо, напередодні голова Мінрегіону Анатолій Близнюк повідомив, що міністерство планує внести чергові зміни до постанови щодо здешевлення іпотеки. Зокрема, Мінрегіон пропонує знизити обов'язковий власний внесок позичальника з 25 до 10%.

За даними Мінрегіону, на даний момент понад 7,5 тисяч громадян виявили бажання взяти кредит в рамках цієї програми, більш 4,7 тисяч квартир запропоновано забудовниками, укладено 72 договори. 30 млн.грн. вже направлені в регіони, профінансовано 14 кредитів на загальну суму понад 4,6 млн.грн., з них 9 у Києві і 3 в Автономній Республіці Крим. Планується, що по цій програмі в серпні-жовтні люди почнуть отримувати ключі в перших будинках.

Раніше до постанови Кабміну № 465 "Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" від 23 травня вже були внесені важливі зміни. Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї повинен бути до 10 середньомісячних зарплат (29,42 тис.грн. для України; 45,92 тис. грн. для Києва), тоді як раніше поріг був обмежений п'ятьма середніми зарплатами (для України - 14, 71 тис.грн.).

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини