RU

Азаров доручив Порошенку й Бойку зайнятися енергоефективністю

10.05.2012, 11:08
Азаров доручив Порошенку й Бойку зайнятися енергоефективністю - Фото
Микола Азаров
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості створити єдину державну програму енергоефективності. Про це він сказав сьогодні, відкриваючи чергове засідання уряду.

"На першому плані для нас - питання енергозбереження та енергетичної незалежності України. Ми не можемо витрачати величезні ресурси так неефективно, як зараз. Відволікати їх від вирішення соціальних проблем", - зазначив Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Голова уряду підкреслив, що за оцінками експертів, щорічний обсяг втрат національної економіки від неефективного, порівняно з європейськими показниками, енергоспоживання оцінюється на рівні $15-17 млрд.

"При середньосвітовому показнику енергоємності валового внутрішнього продукту - 0,2 кілограма нафтового еквівалента на 1 долар США, рівень енергоємності ВВП для України - 0,41 кг на долар США. Очевидно, що ми не настільки багаті, щоб дозволяти собі такі енерговитрати", - додав він.

За словами премьера, причина такого стану справ, насамперед, у застарілих технологіях. "Так, енергоємність виробництва чавуну на українських металургійних підприємствах майже на 33% вище, ніж на провідних підприємствах світу. Більше 45% всього обсягу сталі в Україні виробляється в неефективних мартенівських печах. Методом безперервного розливання в світі виробляється 93% загального обсягу сталі, а в Україні - 35% ", - розповів він.

Також Азаров сказав, що в хімічній промисловості України для виробництва тонни аміаку споживання електричної енергії в 3 рази більше, ніж в США, і в 2 рази більше, ніж у Росії.

"Не можна, звичайно, сказати, що у нас нічого не робиться в сфері енергозбереження. З 2010 року спостерігається стабільне зменшення енергоємності ВВП. Так, в 2010 році вона склала 0,64 кг умовного палива на гривню, що на 1,5% менше ніж в 2009 році. А в першому півріччі 2011 року - ще на 1% менше, ніж у 2010 році. Тенденція є, але темпи нас абсолютно не задовольняють. Тому підвищення енергоефективності та енергозбереження стає стратегічною лінією розвитку економіки та соціальної сфери", - підкреслив голова уряду.

На його думку, перш за все, потрібно активізувати державне стимулювання енергоефективних проектів у всіх галузях економіки. Азаров підкреслив, що держава вже фінансує багато енергоефективних заходів і проектів, надає податкові пільги та преференції енергоефективним технологіям, але часто виявляється, що програм багато, а прогресу мало. "Тому час переглянути наші підходи, відмовитися від того, що "буксує" і зосередитися на успішних рішеннях", - сказав він.

Він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Міненерго узагальнити результати реалізації програм з енергоефективності та створити модернізовану, єдину державну програму.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини