RU

Азаров доручив Богатирьовій зайнятися цінами та якістю ліків

18.04.2012, 11:29
Азаров доручив Богатирьовій зайнятися цінами та якістю ліків - Фото
Микола Азаров дав ряд доручень для врегулювання ситуації на фармринку
За останні вісім років кількість проданих упаковок ліків в Україні зросла на 20%, а їх вартість - в п'ять разів. Про це сказав сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи чергове засідання уряду.

"Сьогодні на нашому ринку працюють близько 500 компаній-імпортерів. 4-5 з них контролюють 70% всього імпорту. Решта - це посередники в тій чи іншій формі. Останні в ланцюзі найчастіше займаються реалізацією підробок, неякісної та зіпсованої продукції. А потім зникають", - сказав Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Прем'єр зазначив, що у встановлений дорученням президента України строк, з 1 травня, потрібно запровадити пілотний проект референтних цін на ліки.

Він доручив віце-прем'єру - міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій зустрітися з учасниками фармацевтичного ринку, громадськими активістами, заступниками голів обласних адміністрацій та обговорити позицію уряду щодо запровадження референтних цін. "Ми не хочемо щось забрати в учасників ринку. Ми хочемо, щоб вони не забирали зайвого у наших людей, переважно літніх і небагатих", - сказав він.

Також міністерству охорони здоров'я доручено провести широку роз'яснювальну кампанію з референтним цінами.

Також Азаров повідомив, що Міністерству охорони здоров'я, спільно з Мінекономрозвитку, Мінфіном та Мінсоцполітики доручено розробити проект системи медичного страхування, яка б передбачала компенсацію вартості ліків. "Страховики ніколи не стануть переплачувати. І швидше, ніж адміністративними обмеженнями, доб'ються реальної ціни на лікарські засоби", - вважає він.

Прем'єр доручив Держінспекції розробити проект унікальною маркування кожної упаковки ліків, яка продається в Україні. "Щоб можна було відстежити шлях, умовно кажучи, кожної таблетки від виробника до споживача й підвищити таким чином відповідальність за продаж тільки якісних ліків, а також забезпечити дотримання належної практики дистрибуції та аптек", - пояснив прем'єр.

Нагадаємо, референтна (середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату в п'яти різних країнах і потім ділиться на п'ять.

Раніше повідомлялося, що при МОЗ створена робоча група, яка повинна визначити перелік країн (їх може бути 5-7), які складуть індикативну групу. Відомо, що на сьогоднішній момент туди вже включені Польща, Сербія, Молдова та Угорщина.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини