RU

Азаров: Угода про зону вільної торгівлі гальмує Євросоюз

10.02.2011, 17:00
Азаров: Угода про зону вільної торгівлі гальмує Євросоюз - Фото
0e872aa9900dc5b4799029f1cf52ded7.jpg

Азаров: Угода про зону вільної торгівлі гальмує Євросоюз
Підготовка і підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом затримується тому, що з боку ЄС висувається вимога про введення квот на українську продукцію. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) сьогодні під час зустрічі з Міністром закордонних справ Ізраїлю Авігдором Лібарманом.

"Є серйозний момент, який стримує швидке укладення угоди (про ЗСТ з Євросоюзом, - ред.). Причина проста - за найчутливішими позиціями, для нашого експорту Євросоюз встановлює квоти", - сказав М.Азаров, якого цитує УНІАН.

До того ж Прем'єр-міністр зазначив, що, на його думку, квоти при вільній торгівлі вводити недопустимо. "Квоти і вільна торгівля - це абсолютно несумісно", - сказав М.Азаров.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр запропонував підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС за тими позиціями, які загалом узгоджені, а ті позиції, щодо яких продовжується дискусія, винести у наступну угоду. До цього глава уряду заявляв про необхідність активізувати перемовний процес з підготовки угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

У кінці грудня минулого року заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький заявив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом може бути підписана не раніше другої половини 2011 року.

Україна і ЄС у 2007 році почали перемовини щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали перемовини щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка повинна стати частиною угоди про асоціацію.

17 грудня 2010 року Президент України Віктор Янукович висловив впевненість, що Україна і Євросоюз вже у 2011 році підпишуть угоду про безвізовий режим і зону вільної торгівлі.

Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини