RU

Азаров розповів, що заважає створенню зони вільної торгівлі з Євросоюзом

24.02.2011, 09:50
Азаров розповів, що заважає створенню зони вільної торгівлі з Євросоюзом - Фото
4e262183c71d1b4d4c6540dfba51aeb1.jpg

Азаров розповів, що заважає створенню зони вільної торгівлі з Євросоюзом

Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом готова на 90%. Про це сказав під час зустрічі з депутатами Європарламенту Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Залишилося узгодити позиції, пов'язані з експортом в ЄС продукції аграрного комплексу, реалізації права українських підприємств надавати послуги, зокрема на автоперевезення. І залишилося декілька невеликих спірних питань щодо географічних назв, інструментів захисту ринку, що не так істотно", - заявив М.Азаров, якого цитує прес-служба уряду.

Як зазначив Прем'єр-міністр, найбільше Україну непокоїть позиція ЄС щодо квотного принципу постачань української аграрної продукції на ринок Євросоюзу. "Ця позиція нам незрозуміла, оскільки для нас експорт сільськогосподарської продукції, такий як пшениця, ячмінь, м'ясо та інші товари - це важлива складова українського експорту, яка могла хоч би частково компенсувати негативне сальдо нашого торгового балансу між ЄС і Україною", - сказав М.Азаров.

Він проінформував про те, що учасники перемовин з боку ЄС хочуть передбачити для України досить жорсткі квоти. "Я можу назвати розміри цих квот. Вони, за суттю, мають заборонний характер. Наприклад, квота на пшеницю встановлена в обсязі 20 тис. тонн. До того ж Україна експортує близько 10-15 млн. тонн щорічно. Квота на м'ясо, птаха - 1 тис. тонн. Якщо перевести на частку такої продукції на ринку ЄС, то це незначна частина відсотка", - зазначив глава уряду.

За словами М.Азарова, зараз сторони намагаються знайти компромісне вирішення цих спірних питань.

У повідомленні також зазначено, що 2-3 березня в Брюсселі українську позицію з цих питань представить і буде обґрунтовувати Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв. Депутати Європарламенту висловили розуміння і підтримку позиції України.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров запропонував підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС з тих позицій, які загалом узгоджені, а ті позиції, щодо яких триває дискусія, винести у наступну угоду. До цього глава уряду заявляв про необхідність активізувати перемовний процес з підготовки угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Україна і ЄС ведуть перемовини про створення зони вільної торгівлі з початку 2008 року.

Інтеграція в ЄС: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини