RU

Азаров пропонує Росії частку в українському видобуванні газу

05.09.2011, 17:10
Азаров пропонує Росії частку в українському видобуванні газу - Фото
54ea6fe1bc2d8c7bbb24b394aef2083b.jpg

Азаров пропонує Росії частку в українському видобуванні газу
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна вітала б участь Росії в новій компанії з видобутку газу. У ході засідання прес-клубу в понеділок у Києві він зазначив, що ця компанія може отримати ліцензію на видобуток близько 1 трлн. кубометрів природного газу.

"Ми сподіваємося, що необхідний компроміс з Росією буде знайдено. Довгострокові інтереси повинні переважити сьогочасний момент", - сказав Азаров, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Зі слів прем'єра, реформа НАК Нафтогаз України, до якої зараз приступає український уряд, полегшить переговори країни з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Ми були ініціаторами перенесення приїзду місії МВФ до того моменту, поки не буде прийнято пенсійну реформу і не вирішено питання дефіциту НАК Нафтогаз", - сказав також Азаров.

Нагадаємо, Україна наразі видобуває близько 20 млрд. кубометрів природного газу щорічно. Його споживання в цьому році, згідно прогнозам Міненерговугілля, скоротиться до 54 млрд. кубометрів, а в наступному планується знизити його ще на 10 млрд.

Азаров на минулому тижні заявив про розвідані запаси газу в Україні на рівні близько 1 трлн. кубометрів і прогнозних його ресурсах близько 11-20 трлн. кубометрів.

Київ півтора роки веде переговори з Москвою про перегляд укладених в 2009 році на 11 років газових контрактів, домагаючись зниження ціни і гарантій обсягів транзиту газу через територію України. Російська сторона ставить жорсткою умовою таких переговорів приєднання Нафтогазу до Газпрому.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини