RU

Азаров переконував австрійців в недоцільності "Південного потоку"

08.11.2010, 15:10
Азаров переконував австрійців в недоцільності
6815a9e89989ed80454e4499f332cb43.jpg

Азаров переконував австрійців в недоцільності "Південного потоку"
Прем'єр-міністр України Микола Азаров просить Австрію конструктивно поставитися до позиції України щодо "Південного потоку". Про це він заявив сьогодні, виступаючи на Віденському економічному форумі, на якому був присутній Федеральний канцлер Австрійської Республіки Варнер Файманн.

"Ми б просили австрійську сторону - я знаю про ваші переговори з російським керівництвом - разом з тим поставитися конструктивно до нашої ідеї, до нашого підходу", - сказав М.Азаров, якого цитує УНІАН.

М.Азаров нагадав, що 22 листопада в Брюсселі планується провести переговори про модернізацію української газотранспортної системи в форматі Україна-ЄС-Росія.

За його словами, позиція України, як і до переговорів, так і під час переговорів укладалася і полягає в тому, що будівництво Південного і Північного потоків може привести до скорочення майже удвічі транзиту газу через територію України по українській ГТС "Це для нас втрати. Це для нас дуже невигідний варіант. Ми запропонували ЄС і Росії, і, я сподіваюся, що така тристороння зустріч пройде в найближчому майбутньому, розглянути питання про реконструкцію нашої південної мережі газопроводів з тим, щоб вкласти у двадцять разів менше коштів в модернізацію наших південних газопроводів і вийти в ту ж саму точку - місто Бургас в Болгарії з тим же самим об'ємом газу, який планується направляти за системою "Південного потоку", - сказав М.Азаров.

Крім того, Прем'єр-міністр України підкреслив, що між Австрією і Україною завжди були "дуже хороші" відносини.

Нагадаємо, з метою диверсифікації маршрутів експортних поставок природного газу ВАТ "Газпром" планує будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи - проект "Південний потік" (South Stream). Газопровід планується побудувати до 2015 року. Витрати на весь проект оцінюються приблизно в $25 млрд.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини