RU

Азаров озвучив економічний збиток від Чорнобильської катастрофи

26.04.2011, 10:35
Азаров озвучив економічний збиток від Чорнобильської катастрофи - Фото
f0f6722f84c07fdc96325bc68c557eab.jpg

Азаров озвучив економічний збиток від Чорнобильської катастрофи

Економічний збиток України внаслідок Чорнобильської катастрофи становить близько $180 млрд. Про це сказано у заяві Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з приводу 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

Як повідомляє прес-служба уряду, зокрема, у своїй заяві М.Азаров зазначив, що незважаючи на складне економічне становище, Україна протягом останніх 20 років самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії. За даними глави уряду, питома вага витрат на ці цілі у різні роки досягала 10% загальних витрат Державного бюджету України.

"Усі роки незалежності держава приділяє проблемі постійну увагу. Переселено з радіоактивно забруднених територій понад 27 тис. сімей, побудовані десятки нових населених пунктів - місць компактного переселення потерпілих, прокладені сотні кілометрів газових мереж, водопроводів, інших комунікацій", - зазначив М.Азаров.

Глава уряду наголосив, що тільки зараз, після проведення Київського саміту з безпечного та інноваційного використання ядерної енергії і донорської конференції світова спільнота зібрала близько 550 млн. євро на будівництво нового безпечного укриття над пошкодженим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

"Ми переконані, що солідарність націй і держав, гуманізм сучасної цивілізації не залишить Україну без допомоги ззовні. Ми вдячні всім, хто її надає, і зазделегідь тим, хто її надасть", - наголосив Прем'єр-міністр.

М.Азаров нагадав, що внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тис. квадратних кілометрів території України, Білорусі і Російської Федерації. В Україні статус постраждалих мають понад 2,2 млн. людей, з яких 255 тис. - учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1996 року з міст Прип’ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тис. людей.

"Чорнобильська планетарна ядерна катастрофа назавжди залишиться у пам'яті людства. 25-та річниця страшної події XX століття повинна ще раз привернути увагу світової спільноти до великої біди, що осягла не тільки Україну. В ім'я життя на Землі спільними зусиллями треба долати його важкі наслідки, піклуватися про те, щоб подібного не сталося у майбутньому", - наголосив глава уряду.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини