RU

Азаров обіцяє жорсткий бюджет

08.12.2010, 12:10
Азаров обіцяє жорсткий бюджет - Фото
3e500990795742d62400d8aec1ebfa3a.jpg

Азаров обіцяє жорсткий бюджет

Державний бюджет України на 2011 рік передбачає значне скорочення загальнодержавних витрат, зниження податкового навантаження на економіку і збільшення ресурсної бази місцевих бюджетів. Про це повідомив сьогодні Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання уряду.

"Ми на 23% вперше за останні роки скорочуємо загальнодержавні витрати. Це стане можливим зокрема завдяки проведенню адміністративної реформи. Витрати на утримання органів державної влади порівняно з 2010 роком скорочені більш ніж на 1 мільярд гривень", - зазначив М.Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, насамперед скорочуються адміністративні витрати. Також буде продовжена робота з оптимізації чисельності співробітників органів державного і місцевого управління, ліквідовані неефективні витрати.

"На 30% скорочується обсяг державних позик, зменшується обсяг державних гарантій. Завдяки тому, що ми наводимо порядок у Пенсійному фонді, наступного року зменшиться потреба у його підтримці з державного бюджету, а проведення пенсійної реформи скоротить дефіцит Пенсійного фонду на третину", - повідомив глава уряду.

За словами М.Азарова, вивільнені кошти будуть спрямовані на забезпечення соціального захисту громадян і на виведення економіки на шлях стійкого розвитку. Він також наголосив, що більш ніж на 1 млрд. грн. будуть збільшені витрати на охорону здоров'я, 600 млн. грн. будуть додатково направлені на охорону навколишнього середовища, 500 млн. грн. - на духовний і фізичний розвиток.

"Ми продовжуємо заплановане збільшення розмірів прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати, підвищується розмір стипендій, виплати сім'ям з дітьми, дітям-інвалідам, багатодітним сім'ям. Крім того, у 1,6 разу збільшується розмір допомоги при народженні дитини. Враховуючи необхідність підтримки найнезахищеніших верств населення, ми на 20% збільшуємо ресурс для надання пільг і житлових субсидій населенню", - додав він.

Глава уряду наголосив, що планується також значно збільшити капітальні витрати державного бюджету.

М.Азаров зазначив, що ресурсна база місцевих бюджетів збільшена на 15,5 млрд. грн. "Місцеві бюджети розвитку в 2011 році збільшаться в 3,6 разу порівняно з попереднім роком. Крім того, в 1,4 разу виростуть витрати місцевих бюджетів на соціальний і економічний розвиток. Отже, зменшується залежність місцевих бюджетів від центрального бюджету і підвищується інвестиційна здатність територій", - сказав він.

Окремо Прем'єр-міністр наголосив, що у 2011 році буде значно зменшене податкове навантаження на економіку. За його словами, якщо в попередні роки через бюджет розподілялося більше 30% ВВП, то у 2011 році цей показник зменшується до 28,7%. Дефіцит бюджету в 2011 році, за словами М.Азарова, буде на рівні 3%.

"Це жорсткий бюджет країни, яка з глибокої прірви кризи стає на шлях пришвидшеного розвитку", - заявив М.Азаров.

Нагадаємо, напередодні Міністр фінансів України Федір Ярошенко повідомив, що проект державного бюджету України на 2011 рік буде переданий у Верховну Раду 10 грудня. До цього Прем'єр-міністр заявляв, що державний бюджет на 2011 рік буде прийнято Верховною Радою до 23 грудня.

Держбюджет України: добірка новин>>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини