RU

Азаров обіцяє виконувати "несправедливі" газові угоди з Росією

21.04.2011, 14:25
Азаров обіцяє виконувати
f817d2f83da48a5f38f71f0998c66209.jpg

Азаров обіцяє виконувати "несправедливі" газові угоди з Росією

Україна виконуватиме газові угоди із Російською Федерацією до того моменту, поки не доб'ється їхнього перегляду. Про це заявив сьогодні Прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Азаров зазначив, що, враховуючи зростання світових цін на нафту і, відповідно, зростання цін на імпортний газ для України, уряд при кожній зустрічі з керівництвом Російської Федерації намагається порушити питання перегляду формули ціноутворення на газ для України.

"Ми говоримо, що формула несправедлива і неринкова. Чому за цією формулою ціна на газ для України вища, ніж, скажімо, для Німеччини і Польщі, навіть з урахуванням "харківських знижок", - наголосив він.

За словами глави уряду, ці контракти юридично виписані так, що скасувати їх Україна має право тільки у тому випадку, якщо Росія з цим погодиться.

"Виникає питання: у принципі ми можемо його розірвати? Можемо, звичайно, як і будь-які угоди міжнародні. Але чи можемо ми так діяти? Вже один раз вони (попередній уряд, - ред.) спробували у грудні-січні розірвати угоди, і заморозили Європу і свою країну. Ні, ми будемо його виконувати доти, поки не домовимося із Росією про перегляд цього кабального для України договору", - заявив Прем'єр.

Він додав, що газові угоди сформували негативні тенденції у розвитку української економіки.

Нагадаємо, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер вважає перегляд або навіть скасування у судовому порядку російсько-українських газових угод "абсолютно неконструктивним і безперспективним".


Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини