RU

Азаров обіцяє повернути землю селянам

22.06.2011, 12:35
Азаров обіцяє повернути землю селянам - Фото
e34073b5712067829c5c442b052e5fd5.jpg

Азаров обіцяє повернути землю селянам

У понеділок уряд схвалив розроблений Міністерством аграрної політики і продовольства законопроект "Про ринок земель". Про це заявив сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров під час чергового засідання уряду.

"Земельна реформа повинна повернути справжнього господаря, власника на землю. Вперше після 1917 року земля де-факто і де-юре повертається селянам", - зазначив Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, згідно з цим законом майже 7 мільйонів власників паїв сільськогосподарської землі дістануть право продавати свою землю. "І всі громадяни України, фермерські господарства, а також держава дістане право купувати землю. Разом закон визначає відповідальність власника за землю. Адже це загальнонаціональний ресурс, цінність, яка визначається не тільки грошовим еквівалентом", - сказав він.

Азаров наголосив, що під час земельної реформи буде завершена інвентаризація землі, видача актів, розмежування сільгоспугідь і земель комунальної власності, буде проведена нова, справедлива ринкова оцінка землі.

Також глава уряду запевнив, що надмірна концентрація землі в одних руках буде заборонена, що дасть змогу уникнути монополізму.

"Законопроект революційний, тому його шлях до прийняття пролягає тільки через ретельне обговорення з суспільством, через експертне моделювання того, як буде працювати ринок землі, як уникнути ризиків, як контролювати ефективність господарювання власників. Але треба усвідомити, що цивілізований ринок землі - це єдиний спосіб вибрати ефективного власника і залучити інвестиції", - додав він.

Прем'єр доручив Міністерству аграрної політики і продовольства почати професійну комунікаційну кампанію з земельної реформи, провести консультації з суспільством, з власниками землі і місцевою владою.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини