RU

Азаров не вірить, що підприємці самі організували протести

10.11.2010, 15:58
Азаров не вірить, що підприємці самі організували протести - Фото
170400dc02bc1bbaa866c5724116d98a.jpg

Азаров не вірить, що підприємці самі організували протести
Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що люди, яких "змусили зображати протест" проти проекту Податкового кодексу, норм документа в очі не бачили. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

"Треба сказати, що навколо проекту Податкового кодексу дуже багато спекуляцій. Це недивно. Податкова реформа перекриває кисень тіньовій економіці, злочинному бізнесу по відшкодуванню ПДВ і перекриває можливості наживатися на наших людях. Ми всі спостерігали, як на минулому тижні в країні намагалися продемонструвати протест малих підприємців. Насправді ні люди, яких змусили зображати протест, ні їхні господарі норм Податкового кодексу в очі не бачили", - сказав М.Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами М.Азарова, досі протести проти проекту Податкового кодексу проходили "під маніпулятивним гаслом" щодо знищення малого бізнесу.

"І тільки минулого тижня в Тернополі наші опоненти допустили помилку і заявили конкретні, на їхню думку, претензії, і прокололися. Вони говорять: плата за патент збільшується в п'ять-десять разів - це брехня. Порівняно з чинним законом, про патентування деяких видів підприємницької діяльності ставки збільшуються на 18%, тобто менше, ніж рівень інфляції, що прогнозується за ці роки... Вони говорять: штрафні санкції збільшаться в п'ять разів - також брехня. Насправді штрафні санкції для підприємців навіть скорочуються, і нараховуються вони тільки за ненадання звітності і несплату податкових зобов'язань. Вони кажуть: вводяться шість нових видів перевірок - це також брехня. Навпаки, оскільки уніфікований кодекс замінить аж п'ять законів, які визначали перевірки, ніяких нових перевірок не буде. Ніяких міфічних опитувань, обстежень, вилучення особистого майна також не буде. Більше того, права органів податкової служби обмежені, вичерпно викладені в кодексі, і вихід за рамки цих прав платник податків може оскаржити в суді", - сказав він.

Крім цього, М.Азаров звернув увагу на те, що будь-які санкції з боку податкової можливі тільки за рішенням суду. "Також протестуючі незадоволені тим, що вводяться касові апарати на кожне робоче місце. Але це також неправда. А з іншого боку, треба задуматися, як споживачу захистити свої права, якщо він придбав на базарі неякісний товар без касового чека. Як він зможе обміняти товар?", - сказав він.

Прем'єр відмітив, що в уряді уважно вислухали аргументи і претензії представників малого бізнесу. "Обгрунтовані прийняли, врахували, але це вже межа. Треба усвідомити, що непримиренно так звані малі підприємці воюють не з урядом, вони воюють з пенсіонерами, інвалідами, з батьками хворих дітей, у яких немає необхідних ліків. Те, що чотири мільйони громадян не беруть участі в громадських витратах, не роблять внески на утримання пенсіонерів - це абсолютно неправильно", - підсумував він.

Нагадаємо, підприємці, які розбили наметове містечко під Верховною Радою України, готові оголосити голодування, якщо влада не врахує їх вимоги до Податкового кодексу.

Підприємництво в Україні: добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини