RU

Азаров налякав нафтотрейдерів закриттям АЗС

11.03.2011, 14:40
Азаров налякав нафтотрейдерів закриттям АЗС - Фото
9b094a8f5428f1816ffca792373714fc.jpg

Азаров налякав нафтотрейдерів закриттям АЗС
Уряд може піти на жорсткі заходи щодо несумлінних нафтотрейдерів, аж до закриття заправних мереж. Про це заявив сьогодні журналістам Прем'єр-Міністр України Микола Азаров (на фото) під час прес-конференції, присвяченої першому року роботи уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Прем'єр-міністр наголосив, що у США діє закон, за яким антимонопольний орган у разі перевищення ціни має право закрити заправку, опечатати її. "Ось ми думаємо, чи не варто вдатися до такого американського ринкового механізму. У нас заправок досить, за всіма нормативами більше ніж досить. І якщо хтось почне гратися - підемо на такий жорсткий захід", - сказав він.

М.Азаров наголосив, що введення мита на нафтопродукти - наболіле питання для уряду. "Ви знаєте, ціна на нафту на світових ринках збільшилася дуже істотно, відповідно, збільшилася ціна на імпортні нафтопродукти. Нам треба управляти ситуацією, за якою майже 60% - нафтопродуктів імпортні в Україні, і ми стали дуже залежними від вартості на світових ринках нафтопродуктів", - наголосив він.

Глава уряду зазначив про несумлінність деяких гравців ринку, які збільшують ціни. "Зараз уряд веде антимонопольне розслідування, тому що дуже дивно, що відразу три компанії одночасно збільшують ціни і виходять за межі встановленого коридору", - додав він.

М.Азаров зазначив, що ціни на продукцію вітчизняних НПЗ завжди нижчі, ніж в імпортерів. "Коли ми пересвідчимося, що зможемо уникнути дефіциту нафтопродуктів, а для цього треба зробити певний запас, ми зовсім іншу політику будемо проводити щодо тих, хто зараз грається з урядом і з людьми. Ми поки усно розмовляємо, попереджаємо їх, але нам потрібен важіль. А важіль один - якщо потрібно - забезпечити ринок достатньою кількістю нафтопродуктів", - зазначив він.

На думку М.Азарова, Україна має можливість на 100% забезпечити себе власними нафтопродуктами. "Треба, щоб заводи запрацювали, щоб вони пройшли модернізацію і випускали високоякісний бензин", - пояснив він.

Нагадаємо, що опозиція пов'язує зростання цін на світлі нафтопродукти в Україні з діяльністю "наближеною до влади фірмою "Лівела".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини