RU

Азаров доручив розглянути пропозиції "автомайдана"

31.03.2011, 18:30
Азаров доручив розглянути пропозиції
69978a23ff3415f839083ef85a0db207.jpg

Азаров доручив розглянути пропозиції "автомайдана"
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністру фінансів Федору Ярошенку провести консультації з авторами звернення до глави уряду учасників Всеукраїнського автомобільного маршу протесту і розглянути їхні пропозиції з внесення змін до Податкового кодексу України у частині реформування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва.

Як повідомляє прес-служба уряду, Віце-прем'єр-міністру - Міністру соціальної політики України Сергію Тігіпку, Міністру фінансів Федору Ярошенку, Першому заступнику Міністра економічного розвитку і торгівлі Вадиму Копилову, Голові правління Пенсійного фонду Борису Зайчуку і Міністру юстиції Олександру Лавриновичу Прем'єр-міністр також доручив розглянути законопроекти щодо єдиного соціального внеску і єдиного податку, зміни до Податкового кодексу, розроблені за участю підприємців, які згадуються у зверненні до глави уряду. Одночасно виникають заперечення щодо деяких тез, що містяться у зверненні протестуючих.

Як зазначають у Кабміні, по-перше, автори документа стверджують, що "по всій країні розвернулися справжні репресії проти активістів підприємницького руху, що брали участь у протестах проти Податкового кодексу". "Водночас, як відомо, що слідчим управлінням ГУ МВС України у м. Києві проводиться кримінальна справа лише проти семи обвинувачених, троє з яких, до речі, мають непогашені судимості. З них під вартою перебуває одна людина, одна - оголошена у розшук, інші - на підписці про невиїзд", - сказано у повідомленні Кабміну.

Цим людям інкримінується організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку, умисного знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло збиток у великих розмірах, зазначають у повідомленні. У Кабміні наводять приклад для порівняння: з початку року правоохоронці порушили 97 кримінальних справ щодо працівників Державної податкової служби - об'єкта найбільш жорсткої критики учасниками "автомайдана".

По-друге, автори звернення до Прем'єр-міністра запевняють, що "з початку року підприємці всієї країни працюють в умовах тотального контролю і перевірок". "Факти свідчать про інше. У січні-лютому поточного року підрозділи Державної податкової служби по всій Україні перевірили близько 2,3 тис. підприємців - фізичних осіб, що на 10% менше, ніж за аналогічний період минулого року. За перший квартал 2011 року кількість перевірок, згідно з аналогічним 2010-ому, вже зменшилася на 30%, оскільки з лютого взагалі діє заборона на проведення фактичних перевірок фізичних осіб податківцями. Перевіряються тільки порушники законодавства", - зазначають в уряді.

"У підприємницькому середовищі панує атмосфера страху і невпевненості у завтрашньому дні", - цитують документ переданий главі уряду в прес-службі Кабміну. "Якщо перевірити динаміку кількості підприємців у Луганській і Львівській областях, звідки стартували учасники автомобільного маршу протесту, то виникає здивування: чому "атмосфера страху" примушує малий і середній бізнес збільшувати свої ряди", - зазначено у повідомленні Кабміну.

"Адже якщо станом на 1 січня 2010 кількість платників єдиного податку з фізичних осіб у Луганській області становила 47 413, то на 1 січня поточного року ця цифра збільшилася до 50 618 - на 3205 людей. На 1 березня 2011 - порівняно з 1 березня 2010-го - кількість таких підприємців зросла ще на 132 людини", - зазначають у Кабміні.

На 1 листопада 2010 на Львівщині було зареєстровано 50 360 юридичних осіб - платників податків, на 1 січня цього року ця цифра становила вже 50 653, а на 1 березня 2011 - 50 792. Якщо в IV кварталі 2010 року в області було 55 182 платника єдиного податку, то в першому кварталі 2011 року - вже 55 519. Усього в Україні на 1 січня 2010 було зареєстровано 2,65 млн. підприємців, на 1 січня 2011 - 2,7 млн., йдеться у повідомленні.

"Позитивну динаміку ділової активності підтверджують і макроекономічні показники. За перший квартал поточного року надходження у прибуткову частину Державного бюджету перевищать торішній показник на 17 мільярдів гривень", - зазначають в уряді.

"Глава Кабінету Міністрів на розширеному засіданні уряду 30 березня закликав чиновників до діалогу з громадськістю, зокрема з опонентами. І наголосив, що такий діалог повинен будуватися на основі правди. З обох сторін", - зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, представники Ради підприємців України 26 березня передали до Кабінету Міністрів звернення до Прем'єр-міністра за результатами Всеукраїнського автомобільного маршу протесту, який тривав у країні з 21 до 25 березня.

Підприємництво в Україні: добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини