RU

Азаров доручив обмежити надвисокі пенсії

06.12.2010, 16:55
Азаров доручив обмежити надвисокі пенсії - Фото
046681f1b40f7b102bfb7f4e221d000b.jpg

Азаров доручив обмежити надвисокі пенсії
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив главі правління Пенсійного фонду Борису Зайчуку разом з Міністерством фінансів терміново підготувати законопроект про обмеження максимального розміру пенсії. Таке доручення глава уряду дав під час зустрічі з главою Пенсійного фонду.

"Абсолютно неправильно і несправедливо, що одні люди у нас отримують по 800 грн. пенсії, а інші - по 50 тис. грн., до того ж отримують з солідарного фонду", - наголосив М.Азаров, якого цитує прес-служба уряду.

"Розробіть такий законопроект, щоб вже з 1 січня наступного року ми ліквідували цю соціальну несправедливість, створену попередньою владою. Порахуйте, як обґрунтовано обмежити максимальний розмір пенсії - можливо, 10-12 мінімальних пенсій, і порахуйте, яку економію коштів це дасть", - наголосив він.

Крім того, Прем'єр-міністр доручив розглянути питання зміни віку виходу на пенсію для окремих категорій громадян. "Починати треба з державних службовців. Порахуйте, яка економія коштів буде від збільшення віку виходу на пенсію для чиновників. Водночас розберіться і запропонуйте, як і для кого розумно обмежити можливість пільгового виходу на пенсію, буває, у 35 років. Як стимулювати людей працювати довше і відкладати отримання пенсії. А після подолання дефіциту Пенсійного фонду можна буде повернути ці "відкладені" пенсійні виплати", - наголосив М.Азаров.

Також Прем'єр-міністр переконаний, що негайно треба перейти до накопичувальної системи пенсійного страхування. "Це буде стимулювати людей, по-перше, не отримувати зарплату "в конверті", по-друге, максимально довго працювати і наповнювати свій персональний пенсійний рахунок", - зазначив М.Азаров. Глава уряду доручив терміново розробити відповідний законопроект.

Також М.Азаров наголосив, що всі законопроекти, які є складовою пенсійної реформи, повинні враховувати світовий досвід пенсійних реформ, а також обов'язково повинні бути ретельно відпрацьовані з профспілками, роботодавцями, експертами, громадськими організаціями.

Нагадаємо, раніше Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко повідомив, що до 10 грудня Кабінет Міністрів подасть у Верховну Раду проект закону, що передбачає перший етап пенсійної реформи.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини