RU

Азаров чекає "газової" справедливості від Росії

10.08.2011, 16:30
Азаров чекає
95cf7bfc679c7ffa0b4b2af51e7f92f5.jpg

Азаров чекає "газової" справедливості від Росії

Ціна на російський газ для України, навіть з урахуванням знижки по харківських угодах, не є ринковою. Нерівноправний договір потрібно переглянути. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи українсько-російський форум "Друга хвиля світової кризи і перспективи українсько-російських економічних відносин".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Азаров зазначив, що причиною негативного для України торгового сальдо з Росією є насамперед зростання цін на природний газ. "Навіть з урахуванням тієї знижки, яка була зумовлена "харківськими угодами", ціна зараз не є ринковою", - сказав він.

Азаров зазначив, що ціна газу для України на сьогоднішній день є вищою, ніж ціна російського газу для деяких європейських країн.

"Це що, в інтересах Росії? Взагалі будь-який нерівноправний договір – він що, в інтересах довгострокової стратегічної співпраці? Рано чи пізно нерівноправний договір підриває основу такої довгострокової співпраці. Яким би він не був вигідним, на певному етапі однієї з сторін наявність такого нерівноправного договору рано чи пізно підірве, і дуже серйозно підірве основи довгострокової співпраці. І ми не шукаємо для себе жодних вигід, ми говоримо тільки про одне, що нам треба переглянути цей контракт і зробити його таким, який би відповідав інтересам і Росії, і України, і будувався б виключно на ринковому принципі. Тому нам не потрібні ні знижки… ні преференції, ми хочемо лише одного: щоб була справедливість в наших взаємовідносинах", - наголосив прем'єр.

Нагадаємо, в першому кварталі 2011 року ціна на російський газ для України становила $263, у другому - $296. У третьому кварталі уряд очікує $348, в четвертому - $388 за тисячу кубометрів.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини