RU

Авторинок України демонструє революційні зміни

09.10.2008, 16:00

У вересні на автомобільному ринку знову зафіксовано стагнаційне явища. Порівняно з минулим роком зростання продажу становило 1,98 %, але на фоні серпневих показників продаж знизився на 2,7 %. Подібні зниження активності у вересні були характерні для українського ринку і в 2007, і в 2006 році, і є сезонними коливаннями. Такі результати дослідження, проведеного аналітичною групою "AUTO-Consulting".

За даними експертів, розставляння сил в групі лідерів за місяць радикально змінилося, і "судячи з активності операторів - це ще не остаточний результат". Так, лідерство в Україні як і раніше зберігає "АвтоВАЗ", але у вересні він контролював лише 15 % ринку. "Lada" здала за місяць понад 1 %, навіть незважаючи на повернення "десяток" і "одинадцятих". Позиції лідера сильно стримує автокредитування, але оператори сподіваються, що станеться переоцінка пріоритетів і споживач повернеться до "ВАЗів", як до джерела збереження накопичень. Традиційно восени в "ВАЗи" вважають за краще конвертувати "сільськогосподарські" гроші, отримані від продажу урожаю.

"Daewoo" здала свої позиції в Україні. Тепер № 2 в Україні - "Hyundai". Зміна лідера сталася не тільки за рахунок тимчасових чинників, зумовлених припиненням виробництва "Daewoo" на польському заводі FSO і переведенні його на "ЗАЗ", але і завдяки прагматичній ціновій політиці "Hyundai". У вересні ділери дуже активно продавали "Accent", а "Tucson" вже став "народним" позашляховиком. У результаті на частку "Hyundai" припадає вже 8,75 % ринку (у "Daewoo" в минулому місяці було 8 %).

Наступною сенсацією стало третє місце "Toyota". Тільки за місяць японські автомобілі піднялися з 6-го на 3-ю позицію. Весь вересень діяли дуже привабливі ціни, які дозволили підвищити популярність "Toyota". У результаті - 7,3 % ринку - нечуваний в Україні показник.

Детальніше про зміни на українському авторинку BIZ.liga.net >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини