RU

Автори теорії аукціонів отримали Нобелівську премію з економіки

12.10.2020, 15:59
Автори теорії аукціонів отримали Нобелівську премію з економіки - Фото
Пол Мігпром і Роберт Вілсон. (Фото: @NobelPrize/twitter)

Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію з економіки американським вченим Полу Мілгрому і Роберту Вілсону. Премія присуджена "за удосконалення території аукціонів і винахід нових форматів аукціонів", йдеться на офіційному твіттер-акаунті академії.

Мілгром і Вілсон в теоритических роботах роз'яснили, як працюють аукціони і поведінку учасників торгів. Також на основі своїх теорій вони розробили нові формати аукціонів для продажу товарів і послуг, вартість яких складно визначити. Наприклад, картини, родовища з невідомим обсягами запасів копалин, радіочастоти і т.д.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

При таких аукціонах, вважав Вілсон, аналіз поведінки учасників утруднений, так як вони діють стратегічно і беруть до уваги інформацію, якою, на їхню думку, володіють конкуренти. Він довів, що раціональні учасники таких аукціонів вказують ціну нижче, ніж вони могли прогнозувати.

У своїй теорії аукціонів Пол Мілгром відзначав, що продавець отримує більш високий дохід, коли учасники торгів дізнаються думку конкурентів про оціночну вартість лота.

Роберту Вілсону 83 роки, і він викладає в Стенфордському університеті. Полу Мілгрому 73 роки, і він також викладає в Стенфордському університеті.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини