Автопром отримає фінансову підтримку

18.11.2008, 15:08

Підтримка вітчизняного автовиробника передбачає декілька основних заходів. Про це сьогодні розповів голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко під час Міжнародної конференції "AutoPROm.UA

Підтримка вітчизняного автовиробника передбачає декілька основних заходів. Про це сьогодні розповів голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко під час Міжнародної конференції "AutoPROm.UA-2008".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, П.Порошенко зазначив, що одним з основних заходів щодо підтримки автовиробника є збільшення ставок ввізного мита на автомобілі, що імпортуються в Україну до 25%. Крім того, за його словами, планується ввести мораторій на збільшення податкового тиску на підприємства автопрому.

Водночас зазначив голова Ради НБУ, планується забезпечити своєчасну компенсацію ПДВ у повному обсязі як виробникам, так і експортерам автомобілів. Також, додав він, Нацбанк буде рефінансувати ті комерційні банки, які надаватимуть підтримку автомобільним виробникам України.

У НБУ, за словами П.Порошенка, вже створено групу, яка буде забезпечувати механізми підтримки автомобільних виробників і експортерів. "Сьогодні, використовуючи нові можливості, які дає антикризовий Закон, нормативна база уряду, Указ, підписаний вчора Президентом, Національний банк спільно з комерційними банками виробили спільний механізм довгострокового кредитування реальної економіки та інфраструктурних проектів",- зазначив він.

Відповідаючи на питання, автомобіль якої марки у самого глави Ради НБУ і чи готовий він пересісти на вітчизняний, П.Порошенко зазначив, що їздить на автомобілі марки "Mercedes", але модель не назвав.

До того ж П.Порошенко сказав, що готовий пересісти на вітчизняний автомобіль, оскільки, за його словами, в Україні достатній вибір вітчизняного авто.

Нагадаємо, з метою підтримки національної автомобільної промисловості уряд і парламент розробляють "антикризовий пакет номер два", в якому, поміж іншого, пропонується збільшити ввізне мито на автомобілі, які імпортуються в Україну. Представники Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) вважають, що такого роду ініціативи можуть негативно позначитися на функціонуванні автомобільного ринку і призвести до істотного зниження надходжень до держбюджету.

Досьє на Петра Порошенка >>>

Новини окремих галузей і ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II