RU

Автопром отримає фінансову підтримку

18.11.2008, 15:08

Підтримка вітчизняного автовиробника передбачає декілька основних заходів. Про це сьогодні розповів голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко під час Міжнародної конференції "AutoPROm.UA-2008".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, П.Порошенко зазначив, що одним з основних заходів щодо підтримки автовиробника є збільшення ставок ввізного мита на автомобілі, що імпортуються в Україну до 25%. Крім того, за його словами, планується ввести мораторій на збільшення податкового тиску на підприємства автопрому.

Водночас зазначив голова Ради НБУ, планується забезпечити своєчасну компенсацію ПДВ у повному обсязі як виробникам, так і експортерам автомобілів. Також, додав він, Нацбанк буде рефінансувати ті комерційні банки, які надаватимуть підтримку автомобільним виробникам України.

У НБУ, за словами П.Порошенка, вже створено групу, яка буде забезпечувати механізми підтримки автомобільних виробників і експортерів. "Сьогодні, використовуючи нові можливості, які дає антикризовий Закон, нормативна база уряду, Указ, підписаний вчора Президентом, Національний банк спільно з комерційними банками виробили спільний механізм довгострокового кредитування реальної економіки та інфраструктурних проектів",- зазначив він.

Відповідаючи на питання, автомобіль якої марки у самого глави Ради НБУ і чи готовий він пересісти на вітчизняний, П.Порошенко зазначив, що їздить на автомобілі марки "Mercedes", але модель не назвав.

До того ж П.Порошенко сказав, що готовий пересісти на вітчизняний автомобіль, оскільки, за його словами, в Україні достатній вибір вітчизняного авто.

Нагадаємо, з метою підтримки національної автомобільної промисловості уряд і парламент розробляють "антикризовий пакет номер два", в якому, поміж іншого, пропонується збільшити ввізне мито на автомобілі, які імпортуються в Україну. Представники Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) вважають, що такого роду ініціативи можуть негативно позначитися на функціонуванні автомобільного ринку і призвести до істотного зниження надходжень до держбюджету.

Досьє на Петра Порошенка >>>

Новини окремих галузей і ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини