RU

Австрійська OMV припинила фінансування Північного потоку-2. Подіяла загроза санкцій

26.03.2021, 09:37
Австрійська OMV припинила фінансування Північного потоку-2. Подіяла загроза санкцій - Фото
Фото: OMV/Facebook

Австрійська нафтогазова група OMV – фінансовий партнер оператора Nord Stream 2 AG – припиняє фінансування газопроводу Північний потік-2 через загрозу потрапити під американські санкції. Про це пише видання Argusmedia.

Згідно із заявою OMV, група зупинила виплати за кредитною угодою з Nord Stream 2 з 31 грудня 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За умовами кредитної угоди OMV мала надати оператору Північного потоку-2 загалом 953 млн євро. Станом на початок 2021 року Nord Stream 2 отримав 238 млн євро з цієї суми.

В OMV повідомили, що група не буде виплачувати решту суми розміром 729 млн євро.

Рішення припинити фінансування OMV прийняла з урахуванням ризиків, яким піддаються учасники проєкту Північного потоку-2 через американські санкції. У групі визнають, що рішення вийти з проєкту газопроводу може негативно відбитися на діяльності OMV в Росії, де група володіє рядом газових активів.

На початку лютого один із п'яти фінансових партнерів Nord Steam 2 – нафтогазова компанія Wintershall Dea – також заявила про припинення фінансування проєкту.

OMV є одним із п'яти кредиторів поряд із Shell, німецьким комунальним підприємством Uniper, нафтогазовою компанією Wintershall Dea і французькою енергетичною компанією Engie, які взяли на себе зобов'язання надати довгострокове фінансування половини вартості проєкту Північний потік-2. Якщо всі партнери з фінансування припинять виплати на одному і тому ж етапі, це може змусити Газпром шукати додаткові 1,1 млрд євро для проєкту.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини