RU

Авіабудівникам дозволили купувати комплектуючі без тендерів

22.05.2012, 13:06
Авіабудівникам дозволили купувати комплектуючі без тендерів - Фото
4e594b02f754e1e0d21547c3f9386086.jpg
Верховна Рада України дозволила авіабудівним підприємствам без тендерів купувати комплектуючі. За відповідні зміни в закон про державні закупівлі N9748 проголосувало 320 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно з документом, дія закону про держзакупівлі не поширюється на комплектуючі до літаків або вертольотів, матеріали та агрегати для авіаційних двигунів, які внесені в конструкторські документи розробника.

Автори документа В'ячеслав Богуслаєв та Ярослав Сухий пояснили необхідність змін тим що, при проведенні процедури держзакупівлі істотно збільшується термін поставки комплектуючих, що може провести до зриву виробничого процесу та невиконання контрактів.

Як сказано в висновоку головного юридичного управління Верховної Ради ці зміни не повною мірою узгоджуються з основною статтею закону про держзакупівлі. Також, на думку фахівців, "не поширення норм цього закону на закупівлі такої продукції може негативно позначитися на прозорості та відкритості державних коштів, ускладнивши процедуру здійснення державного контролю в сфері держзакупівель, а також може привести до правопорушень у цій сфері".
На думку фахівців, слід було б не виводити авіабудівну галузь зі сфери дії закону, а розробити для неї більш гнучкі правила застосування процедур держзакупівель.

Нагадаємо, Богуслаєв є співвласником АТ Мотор Січ, найбільшого в Україні виробника двигунів для літаків.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини