RU

Аудит Нафтогазу: ЕП повідомила про порушення на 75 млрд, Держаудитслужба не підтверджує

06.10.2020, 20:29
Аудит Нафтогазу: ЕП повідомила про порушення на 75 млрд, Держаудитслужба не підтверджує - Фото
Нафтогаз (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
доповнено

Через недоліки і порушення в роботі  НАК Нафтогаз України  на 225 млрд грн держбюджет недорахувався доходів на суму понад 75 млрд грн. Такі підсумки аудиту компанії ревізорами Держаудитслужби, повідомляє  ЕП.

Як зазначає видання, всю суть документа можна звести до чотирьох пунктів. Усі вони стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Перший – нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані (за 2018 рік і 9 місяців 2019 року) на 38,4 млрд грн. Через це, на думку аудиторів, розмір виплачених дивідендів було занижено на 35,3 млрд грн.

Другий – виявлення Офісом великих платників податків Державної податкової служби порушень в "Укртрансгазі" на 37,3 млрд грн. Як результат – "Нафтогаз" не доплатив 35,1 млрд грн дивідендів.

Третій – заниження доходів через не відображення в їх складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів. За цим пунктом аудитори нарахували втрати державного бюджету на суму 2,9 млрд грн.

Четвертий – непідписання актів реалізації газу в 2016-2018 роках. Наслідками цього порушення стало заниження суми виплачених дивідендів за 2018 рік на 2,1 млрд грн.

Таким чином, за даними аудиту, загальна сума втрат держбюджету від таких дій перевищила 75 млрд грн.

У НАК "Нафтогаз" заявили, що стурбовані висновками Держаудитслужби, однак заперечують проти окремих висновків держаудиторів щодо несвоєчасної виплати дивідендів.

"Затримка у виплаті дивідендів за підсумками 2018 виникла через несвоєчасність оприлюднення відповідного розпорядження Кабінету міністрів", –  йдеться в у відповіді НАК на запит Інтерфакс-Україна.

Компанія нагадує, що згідно із законом "Про акціонерні товариства" виплата дивідендів здійснюється на підставі рішення загальних зборів у строк до шести місяців після їх проведення. Кабмін вирішив направити 90% чистого прибутку "Нафтогазу" за 2018 рік у держбюджет 24 квітня 2019 року, однак проігнорував свій обов'язок щодо обов'язкового оприлюднення своїх розпоряджень протягом п'яти днів, повідомили в НАК.

Компанія дізналася про рішення акціонера лише 5 липня, отримавши лист від Секретаріату КМУ 4 липня, після чого перерахувала до держбюджету 8,2 млрд грн. Коментуючи зауваження Держаудитслужби щодо несвоєчасності затвердження фінансового плану, "Нафтогаз" вказав на системні затримки акціонером такого затвердження. У зв'язку з цим компанія не має можливості здійснювати капітальні інвестиції.

Коментуючи створення резервів під сумнівну заборгованість, у "Нафтогазі" наголосили, що це є вимогою міжнародних стандартів бухгалтерської та фінансової звітності.

Доповнено о 20:20. У Держаудитслужбі заявили, що не підтверджують інформацію, оприлюднену в деяких ЗМІ, оскільки вона "є суб'єктивною думкою автора і не відповідає дійсності".

У той же час, служба підтвердила факт проведення перевірки в НАК.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини